Logistika je běžnou součástí lidského života a v této branži rozhoduje především operativnost, dobře zabezpečené zásilky před poškozením, a samozřejmě důkladně označené a popsané údaji adresáta a odesílatele. Součástí tohoto procesu jsou již několik let i plastové nalepovací obálky, které se umísťují na vnější stranu odesílaných balíků.

Nalepovací obálky v praxi

Praktické zkušenosti s nalepovacími obálkami dnes mají různé firmy, majitelé e-shopů, ale i jednotlivci, kteří s jejich pomocí rozesílají doprovodné dokumenty k zásilkám, většinou dodací listy, faktury, podklady k platbám, nebo seznamy zboží a reklamní letáky a upoutávky.

převoz balíků

Odolná lepicí vrstva – kdybyste vložili např. fakturu do plastové obálky, či do průhledných plastových desek, a přelepili ji na kartonovou krabici izolepou (lepicí páskou), riskujete, že se cestou rozlepí a ztratí. Lepicí vrstva izolep a běžných lepicích pásek není totiž stavěna na větší mechanickou zátěž, a nemá ani sama o sobě dostatečnou pevnost a přilnavost. Tu ovšem má lepidlo u nalepovacích obálek, ta jsou totiž pro tyto účely speciálně vyrobeny. Máte tak prakticky záruku, že na svém místě zůstanou po celou dobu transportu.

symboly na balíku

Vlhkost, voda, sníh, led, mráz, horko – s tím vším si nalepovací obálka poradí. Chrání bezpečně svůj obsah a klient má tak jistotu, že také do něj nikdo nebude nahlížet. Poškození obálky okamžitě zjistíte a můžete jej také reklamovat. Většinou se stává, že každý pokus strhnout lepicí vrstvu vyvolá poškození podkladu, tedy např. spolu s obálkou strhnete i samotný karton.

Extrémní teploty – na přání zákazníka lze také zhotovit i speciální ochranné nalepovací obálky, které snesou i dlouhodobé působení extrémních teplot v rozmezí mezi -20 a +50 stupni Celsia. Může se to hodit v případě, že odesíláte zboží do oblastí extrémních meteorologických jevů – silných mrazů a extrémních veder.