Balte do nich dětem svačinu – za socialismu se balily dětem svačiny do školy převážně do papírových pytlíků, a méně často do mikrotenových sáčků. Běžně se stávalo, že se obsah svačiny naklopil a vysypal, nebo dokonce roztekl a vyplnil obsah aktovky. Lidé si pak vypomáhali různými – až legračními způsoby, někteří balili svým ratolestem jídlo i do polyetylenových pytlíků od mléka, které uzavírali kancelářskými sponkami či sešívačkou. Dnes si taková provizoria můžeme odpustit, se sáčky na zip se podobná havárie nepřihodí. Vložit do nich můžete i velmi sypký obsah, a zvolíte-li silnější materiál, dětem se v aktovce nerozsype.

skladování fazolí

Využijte je v kuchyni – nejen svačina, ale i příprava pokrmů je s nimi snazší. V chladničce v nich uložíte grilovací koření (nálev), nakrájenou zeleninu do polévky, hodí se pro skladování trvanlivých potravin, jako jsou ovesné vločky, luštěniny či vyloupané ořechy nebo slunečnicová semínka. Zabírají málo místa a dovnitř je vidět, takže je nemusíte ani popisovat.

sypký materiál

Neměly by chybět na cestách – pěší turistika a cykloturistika zaznamenala raketový vzestup zájmu veřejnosti a podpořila to i epidemie koronaviru. Namísto, abychom měli z virové nákazy strach, věnujeme se prevenci – posilujeme imunitu, zlepšujeme stravovací režim, jíme více zeleniny a ovoce a také cestujeme více v tuzemsku, a to zejména v přírodě. Chodit pěšky po horách je ideální způsob trávení dovolené a navíc tím shodíte i nějaké kilo navíc. Do batohu patří náhradní oblečení, pláštěnka, digitální zrcadlovka, mobil, papírová mapa (nespoléhejte jen na GPS) a samozřejmě svačina. Tohle vše byste měli vkládat do sáčků na zip – chrání před vlhkostí jak elektroniku, tak i oděv a vaší svačinu.

E-shopy je používají běžně – mnoho internetových obchodů do nich balí zboží, protože má jistotu, že nenasákne pachy cestou k zákazníkovi, nenasaje nebo neuvolní vlhkost, nepůsobí na zásilku prach a automobilové zplodiny. Je to nejlevnější a nejsnazší cesta, jak uchovat zásilky v původním stavu i po dobu několika dnů.