Bohužel v našem podnebí netrvá léto moc dlouho. I když se stále zvyšují letní teploty a někdy je možné se koupat venku už na jaře, tak přírodu nezastavíte a po pár měsících přijde podzim a po něm následuje zima. Jakmile začnou klesat teploty a na koupání či cachtání a další vodní radovánku už nemáte ani pomyšlení, nastane čas zazimování. Ještě naposled projedete vodu filtrací a doplníte všechny potřebné přípravky pro úpravu vody, pak odstraníte z hladiny vody všechny plovoucí předměty, odpustíte vodu pod úroveň filtrace a zakryjete celé koupací zařízení plachtou a až do návratu teplejších dnů necháte jen tak stát.

déšt a sníh

Jenže jakmile přijdou opravdu nízké teploty a voda začne zamrzat, mohlo by se stát, že by se stěny Vašeho bazénu poškodily rozpínajícím ledem, a právě proto je dobré před zakrytím bazénu vložit do vody tak zvané dilatační plováky do bazénu, které zajistí ochranu stěnám celého koupacího zařízení. Zimní dilatační plováky jsou vyrobeny z pevného a odolného plastu, který je ale pružný a právě díky své deformitě jsou schopné pohlcovat tlak, který vzniká při zamrzání vody a ochrání tak Vaše stěny před poškozením. Proto je dobré se těmito pomocníky na zimu vybavit, aby ochránili Vaše koupací zařízení po období plné chladu a mrazu.

sníh a bazén

Kromě těchto pomocníků jistě v zimě oceníte ještě tak zvaný zazimovač, který vlijete do vody před jeho zazimováním, který ochrání zbylou vodu v koupacím zařízení před množením mikrobů a bakterií, zabrání vzniku zákalu a celkově se o vodu postará, aby byla v dobré kvalitě i v další koupací sezóně. A tímto máte o celý bazén opravdu velmi dobře postaráno po celé zimní období. Po zimě pak nezapomeňte hned zkontrolovat vodu pomocí testeru a dodat všechny potřebné přípravky bazénové chemie a pak už si zase můžete v klidu užívat vodních radovánek.