Technika

Ušetřete spousty barvy

Stříkání barvy na dort, plátno, sochy. Snadno a rychle pomocí Airbrush technice. A co že to vlastně je? Jedná se zde o stříkací pistolku, kde se nalijí speciální tekuté barvy a nebo přímo barvy na Airbrush. Barvu díky kompresu a stříkací pistole je možné nanést na různé povrch. Od plastu, dřeva , kovu, papíru až klidně na potraviny jako jsou dorty různé dezerty. Díky pistoli dosáhnete rovnormněrnému nanášení barvy na plochu, protože kdyby jste barvu nanášeli například štětcem, tak je pravděpodobné, že by se vám tam označovali štětinky od štětcem a v tom horším případě by vám tam mohli i zůstávat chlupy.

dort

U téhle metody si opravdu dejte pozor na barvy, které používáte. Protože je jasné, že barvu na dřevo nemůžete použít pro stříkání dezertů nebo dortů. Proto vždy pečlivě vybírejte. Pro cukrářské stříkání Airbrushem jsou nejznámější barvy od fimry SugarFlair. Tyhle barvy nemusíte vůbec ředit. Pouze je nalejete do pistole a můžete začít nanášet. Takže jsou připraveny hned k použití. Tyhle barvy nemají žádnou chuť, kdyby jste se je náhodou chystali ochutnávat. A zasychají cca 5*10 minut po nanesení. Takže tenhle typ barev odpovídá všem normám pro potravinářské účely a tak se nemusíte ničeho o bávat. Určitě najdete i spoustu jiných znače, ale tahle je nejznámější. Je to skvělá pomůcka. Pokud neholdujete potahovacím hmotám, nejste jejich fanoušek nebo vám prostě nechutnají. Tak zrovna tato technika je naprosto skvělá na kompromis. 

airbrush

Pro stříkání plastů. dřeva kovů a dále, je už nutné barvy ředit. Patří mezi ně třeba akrylové barvy, modelářské barvy a další. A čím je na ředit. Pokud jsou barvy ředitelné vodou tak můžeme použít i tu, ale taky můžeme použít ředidlo. Povrch, který chceme nastříkat, musíme nejprve připravit. Takže povrch zbrousíme a očistíme. Poté můžeme začít s nanášením barvy. Část, kterou nechceme zastříkat, tak tu si nejlépe dobře zakryjeme. 

Nezapomeňte, že po zaschnutí je dobré předmět ještě zalakovat. 

Technika

Vtipná technika

Co se týče techniky, tak to nikdy nebyl můj obor. Vždycky mi to spíše táhlo ke zvířatům anebo k designu. A když jsem se rozmýšlela po základní škole, kam na školou, tak jsem si řekla, že půjdu na gymnázium. Gymnázium je taková pojistka. Pokud nevíte, kam na školu, tak půjdete na gymnázium. No a pak jsem si řekla, že po gymnáziu půjdu na design. A teď nakonec jsem se tedy rozhodla pro ten design. Musím říct, že mě lákala i zvířata. Ale školu jsem si vybrala pouze jednu, což je super.

Technika umí být i vtipná.

Nicméně ale technika k tomu taky patřila. Chtěla jsem dělat designové kousky. A abych to měla všechno dokonalé, tak jsem taky musela trochu umět techniku. A proto jsem taky chodila do dvou technických kroužků. Musím říct, že ze začátku to byla opravdu velká nuda. A nebavilo mě to, ale potom jsem si řekla, že určitě se mi to bude hodit. A taky že jsem měla pravdu. Technické věci a další technické postupy se mi opravdu hodily. A musím říct, že se mi taky líbily. Byla jsem ráda, když jsem si mohla něco vymyslet sama. A něco navrhnout a udělat z toho krásný design.

Technika je zajímavá a důležitá.

Jsem se dala na design bytů, domů a zahrad. Velmi mě to bavilo. A na tento sen a jsem přišla, když jsem se dívala na jeden seriál, kde byl design. A hned je design moje vášeň. A stejně tak, jako techniku jsem začala mít ráda i podobné technické zaměření. Mám docela pohodové věci. A když to tak vezmu, tak technika nás obklopuje ze všech stran, aniž si to uvědomujeme. A bohužel mnoho lidí techniku nemá rádo. Sice si to nedokážu vysvětlit, ale je to tak. Nicméně design a technika jdou ruku v ruce spolu všechno k sobě krásně pasuje a ladí. Myslím, že bez techniky by byl design na štíru a taky to mohu takto říct naopak. Vždycky něco k sobě dokonale pasuje a něco nemůže existovat bez druhého. Tak už to na tomto světě chodí a nikdo s tím nic neudělá.