Elektro

Skvělý mobil

Byla jsem opravdu ráda, když jsem si už mohla pořídit svůj první mobilní telefon. Tedy ne, že bych předtím neměla vůbec žádný mobilní telefon, ale spíše jsem měla takový starý křáp. Byl takový těžký a připomíná spíše cihlu. A taky to byla jediná přezdívka starého mobilního telefonu, kterému se říkalo cihla. Myslím si, že opravdu bylo hodně lidí, který tento starý mobil měli. Vždyť ani ono to jinak nešlo, protože v té době, kdy jsem vyrůstala, to bylo nějak před dvaceti pěti lety, tak neexistoval žádný extra moderní dotykový mobilní telefon. Všechno bylo takové obyčejné a mělo všechno jenom tlačítka, takže si taky nikdo nemohl vyskakovat, že by měl nějaký luxusní mobilní telefon.

Bez mobilu ani ránu.

Tohle samé jsem takhle měla udělané i já, i když jsem toužila po nějakém lepší mobilním telefonu, tak moji rodiče mi to dovolit nechtěli. Protože na to bohužel neměli vůbec žádné peníze. Takže jsem se s tím taky samozřejmě musela smířit, ale měla jsem alespoň to štěstí, že jsem měla obyčejný tlačítkový mobilní telefon.

Elektro mám ráda.

A světe div se, jakmile jsem začala pracovat, tak ihned asi z páté anebo z šesté výplaty jsem si pořídila svůj první kvalitní mobilní telefon. A byla jsem opravdu nadšená, protože už měl taky fotoaparát a mohla jsem natáčet krátká videa. A myslím, že kdo měl tento mobilní telefon, tak byl jistě nadšený a byl také králem každé školy. Já sama jsem si řekla, že kdybych si tehdy mohla vybrat jakýkoliv mobilní telefon a mohla bych ho mít zadarmo, tak by to tehdy byla takový mobil, který se otevírá. Říkalo s emu přeci véčku. To jistě taky znáte. A tento mobil měl můj starší bratr. A byl z něj tak moc nadšený, že si s tím pořád hrál až se nakonec stala bohužel nemilá nehoda. Jeho mobilní telefon véčko se mu jednoduše ulomilo. Tak už to tak bývá, ale co se dalo dělat. Lepší elektro ale neznám!

Elektro

Koloběžka na elektřinu

Zajímavý prostředek

Koloběžky byli populární už i dříve, kdy zejména děti na nich jezdí třeba do skateparků, kde se učí různé triky. Charakteristické jsou pro ně malé rozměry, nízká váha a malá kolečka. Fungují na principu odrážení, takže to není prostředek na nějaké dlouhé vzdálenosti. Později však přišli elektrokoloběžku, u kterých se o pohon samozřejmě stará elektromotor napájený baterií. Dojezd se pohybuje v řádcích desítek kilometrů, takže bez problémů na nich můžeme jezdit třeba do práce či školy.

elektrická koloběžka

Stačí na ní totiž jen stoupnout a můžeme vyrazit klidně přes celé město. Výhoda je, že se dá složit, takže potom zabírá opravdu minimum místa a není problém ji uskladnit. Elekronika šla hodně dopředu, přičemž zde se to jen potvrzuje, protože není problém napojit koloběžku i přes Bluetooth na mobilní telefon, kde můžeme sledovat jisté informace. Samozřejmě to možnost nemají všechny. Záleží také na tom, kolik peněz jsme za ni ochotni zaplatit.

Bezpečnost

Hodně lidí si takovou koloběžku kupuje i kvůli zábavné jízdě. Není se čemu divit, protože tento prostředek má poměrně malá kolečka, těžiště nízko, je lehký, a hlavně dokáže jet třeba až 50 km/h. To už je slušná rychlost na koloběžku. Měli bychom tomu však přizpůsobit i řízení, protože na rozdíl od takového auta nás kolem nic nechrání a srážka s ním může znamenat vážná zranění. Vyplatí se, proto mít základní ochranné pomůcky jako je přilba. Nešetřete na nich, protože naše zdraví můrou významně ochránit.

světlo na koloběžce

Zároveň pamatujte na to, že jste účastníkem provozu. Nemůžeme si jezdit, jak se nám zachce, protože třeba jízda po chodníku není dovolená. Na silnici je třeba chovat se ohleduplně, abychom zbytečně nedostávali řidiče do nepříjemných situací. Jsou tací, kteří ze silnice, kde se vytvoří řada aut přejdou na chodník a řítí se plnou rychlostí vpřed. To není moc zodpovědné chování, protože jedním z rizik je srážka s chodcem.

Elektro

Jaké otázky si položit při koupi kávovaru

Není nad to, když vás po ránu praští do nosu vůně čerstvě uvařené kávy. S kávovarem je to jedna báseň! Kávovar vlastní, každá druhá domácnost, přitom dříve by to bylo téměř nemožné. Dobrou kávu, člověk našel jen v kavárně či cukrárně. Naštěstí těmto časům odzvonilo a luxus ve formě vynikající kávy si můžeme dopřát i z pohodlí našeho domova.

kuchyně s kávovary

Stačí si pouze vybrat, ale už tady budeme trochu problém, trh je doslova přehlcen různými typy, značky. Důležitý je i vyhraněný prostor v kuchyni, protože velikostně je jich také spousty na výběr, od malého nenápadného, po velkého nepřehlédnutelného. Nejpodstatnější při koupi bude otázka, zda chceme, aby byl kávovar tak zvaně samostatný, tedy automatický, či poloautomaticky nebo nám postačí jednoduchost a nemáme problém trochu kávovaru ručně pomoc.

Další otázkou jsou kapsle nebo zrnka? Musíme brát v potaz, že kávovar na zrnka bude trochu větší a náročnější na údržbu než ten na kapsle. Ačkoliv se to nezdá, ale koupit tento přístroj je složité skoro jako koupě auta.

Musíme myslet i na údržbu! Některé stroje jsou složité na čištění i tento faktor při koupi rozhoduje. Nejméně náročné jsou stroje bez nádoby na mléko, ovšem pak bychom si nemohli dopřát cappuccino. Nádobu na mléko, tedy šlehač mléka se dá dokoupit i zvlášť a nemusí být součástí kávovaru.

Podstatná je i cena, čím vymakanější tím samozřejmě dražší. Cena se také odvíjí od značky a designu, ten hraje velkou roli v ceně.

velký kávovar

Osobně mohu doporučit kávovar jak na kapsle, tak na zrnkovou kávu, chuťově paráda, tedy než si najdete svého favorita kávy, protože zrnkových káv a kapslí je také nepřeberné množství ze kterého můžeme vybírat.

Naštěstí s výběrem Vám v každé specializované prodejně poradí vyškolený zaměstnanec, případně se dělají i promo akce s ochutnávkou kávy. Tak hurá na nákup, protože ráno bez kávy, není ráno!