Ochota se vzdělávat ve finanční gramotnosti v naší republice klesá. Naše schopnost dobře hospodařit je podprůměrná. Nejohroženější skupinou jsou, vedle lidí s nižšími příjmy, také děti. To je výsledek průzkumu, který provedla a zpracovala agentura k tomu oprávněná.
online hráč
Zodpovědnost za finanční vzdělávání mladých lidí na sebe začínají přebírat školy. Ve spolupráci s bankovním sektorem tak přišla na svět interaktivní online hra, s prvky finanční gramotnosti, s názvem Tajuplná cesta.

V ní chce banka mládeži, a nejen jí, přiblížit finanční svět. Hráče zavede do Londýna, kde na ně čeká nejen dobrodružství, ale i řešení reálných situací, jako je volba nejvhodnější směnárny, mobilního tarifu, platby jízdného či zřízení bankovního účtu. Hra podporuje logické myšlení, ale vzhledem ke skvělému grafickému zpracování a zajímavému ději, může hráče opravdu zaujmout. A je úplně jedno, kolik mu je let. Hrát ji mohou celé rodiny.
peníze na monitoru
Myšlenku interaktivního přístupu k finančnímu vzdělávání podporuje i Magistrát hlavního  města, který vzdělávacímu programu banky udělil záštitu. Dává tak na vědomí, že využití deskové hry Finanční svoboda, se kterou mají dobrou zkušenost v mnoha českých školách, tak i nová online hra Tajuplná cesta, je cestou k posílení finanční gramotnosti.

Schopnost zvládat hospodaření se svými penězi je stejně důležité jako se naučit číst a psát. A proto je důležité naučit finanční gramotnosti co nejdříve.

Soutěž, která proběhla byla důkazem, že se do hry přihlásilo velké množství účastníků. Tajuplnou cestu Londýnem absolvovaly tisíce mladých lidí a  využili v ní všechny znalosti ze světa financí a poznali krásy i nástrahy Londýna. Pro nejrychlejší a nejpřesněji reagující hráče byly připraveny hodnotné ceny. Jako hlavní výhra byl finanční vklad na výlet pro celou třídu.