Fandíte bylinkám a přírodnímu přístupu k podpoře zdraví? Chcete udělat něco pro podporu své vitality a životní energie? Hledáte léty ověřený prostředek, který vás nezklame?
V tom případě vám jistě přijde vhod indická ájurvédská bylina aschwagandha, kterou starobylá léčebná nauka ájurvéda využívá po několik tisíc let právě pro její nenahraditelné účinky na lidské zdraví.duchovní meditace
Tato bylina totiž dokonale zapadá do celostního léčebného přístupu ke zdraví. Působí na celé tělo i mysl, harmonizuje, pomáhá udržovat vnitřní rovnováhu, bojuje proti stresu. A to ještě zdaleka není všechno.
Tato exotická bylina obsahuje celou řadu prospěšných látek, jako jsou vitamíny, minerály, glykosidy, aminokyseliny, a ještě mnohé další důležité látky. A především je zdrojem withanolidů, které se nejvíce vyskytují v kořeni rostliny.
Podle lidového léčitelství je tato rostlina ideální na podporu koncentrace a soustředění, přijde vám vhod v boji proti stresu, a také na posílení spánku. Zlepšuje paměť, snižuje únavu, a obecně posiluje fyzickou i psychickou vitalitu. Zkrátka pomáhá udržovat životní rovnováhu, kterou my všichni v dnešní hektické době potřebujeme ze všeho nejvíce.
K tomu, abyste tuto bylinu získali, nemusíte podnikat daleké cesty do exotických krajů. Můžete ji pohodlně zakoupit jako součást bylinného čaje či v podobě čistého prášku z kořene rostliny anebo v podobě praktických kapslí. Pravidelné užívání je tedy snadné.čaj v malovaném hrnečku
A čím dříve zařadíte aschwagandhu do svého životního rytmu, tím lépe. Již brzy totiž zjistíte, že méně podléháte stresu, dokážete se lépe koncentrovat a cítíte se více svěží. Tato bylina je totiž zároveň silným antioxidantem, který pomáhá buňky lidského těla chránit před působením škodlivin z okolí.
Ovšem pokud chcete dospět k životní rovnováze, tak uděláte nejlépe, když zpomalíte a budete trávit čas nejen prací, ale také odpočinkem.