Udržet vodu v bazénu čistou není vůbec snadné. Ba naopak mnohdy to vypadá, jako by hlavním cílem světa okolo vaší nádrže bylo dostat se za každou cenu dovnitř. Jakmile necháte vodu odkrytou, už se do ní snaží dostat různý hmyz, vítr vám do ní nafouká prach, napadá vám tam listí ze stromů, mnoho špíny donesete do nádrže na vlastním těle, a ještě ke všemu jsou všude okolo přítomné i škodlivé mikroorganismy, které čekají jen na to, aby se u vás ve vodě mohly rozmnožit.
Jasné tedy je, že čím kratší dobu bude voda v nádrži přístupná podobným nájezdům, tím méně organismů do ní vnikne. Je tedy potřeba, abyste vodu v nádrži pravidelně zakrývali krycí plachtou, a to okamžitě poté, co ukončíte koupání – a to kdykoli v průběhu dne, nejen večer.

relax

Ovšem i při té největší péči se nějaké to znečištění do vody přece jen dostane – třeba i na vašem vlastním těle, když se před vstupem do bazénu neosprchujete.
Druhým krokem tedy je, se nežádoucího znečištění zbavit. To může být někdy oříšek, nicméně na trhu je dnes tak široká škála bazénového příslušenství a bazénové chemie, že si jistě hravě vyberete ty pravé pomocníky, kteří vám s údržbou bazénu pomohou.

Vodu je samozřejmě nezbytné pravidelně dezinfikovat. K tomu vám skvěle poslouží bazénová chemie, které je mnoho druhů na výběr. Ovšem i když už organismy ve vodě nebudou živé, tak tam přeci jen zůstanou – vše, co pronikne do nádrže, je tedy potřeba odstranit pryč. S tím vám v první řadě pomůže výkonná bazénová filtrace, jejíž výběr byste nikdy neměli podcenit a vždy byste měli vybírat takovou, která svým výkonem odpovídá objemu vaší nádrže, a také jejím případným specifikům.

vzorek vody

Skvělým pomocníkem, kterého jistě oceníte, je nezbytná síťka, a také bazénový vysavač, který snadno napojíte na vaši filtrační jednotku. Zvolit si můžete jak ten automatický, tak ruční https://eshop.techneco.eu/Rucni-bazenove-vysavace.