Kdybyste si zaplatili pobyt v hotelu a po příchodu svůj pokoj nalezli ve značně nepřipraveném stavu, jistě byste byli plni zlosti a šli jste okamžitě na recepci nahlásit reklamaci. Kdo by taky chtěl přebývat v nepořádku a špíně, že ano?
design koupelny
Přesto je to kolikrát naše vlastní obydlí, kde vládne chaos. Přitom prostor, v němž se dennodenně pohybujeme a pokládáme jej za svůj vlastní, by měl být místem, kde panuje řád a pořádek. Jen tehdy se zde můžeme cítit skutečně jako ve svém vlastním – tedy pravém, domově.

Jak docílit toho, aby u vás doma bylo skutečně útulno? Zde je několik doporučení:
Pravidelně uklízejte
Udržovat pořádek v místnosti je nejen přínosné pro samotný účel, ale přináší nám také radost z toho, že jsme udělali něco přínosného. Zkuste někdy načít den prostým umytím umývadla a uvidíte, jak příjemně se nastartujete.

Pouštějte světlo
Namísto využívání elektrického zdroje energie pusťte do vašich oken slunce a čerpejte přirozenou energii z paprsků. Je prokázáno, že přímá sluneční energie zlepšuje náladu a zmírňuje stres.

Zbavte se přebytečných věcí
Rozumím, mnohdy je těžké rozloučit se s něčím, co vám sloužilo několik let. Přesto i některé věci musí po určité době pryč. Váš byt není nafukovací, takže každý uvolněný šuplík jistě oceníte. Své nepotřebné věci můžete třeba někomu darovat, ať není „rozchod“ s nimi tak bolavý.

Vyšperkujte si své místnosti
Kořen slova vyšperkovat je v tomto případně skutečně nevypovídající. Nemusí se totiž jednat o žádné drahé věci, kterými si zkrášlíte své místnosti. Mohou to být zděděné obrazy, jež máte schované někde ve skříni, ale také třeba vlastnoruční malby, keramika, sbírky a jiné. I zde ovšem platí, že nic se nemá přehánět, takže dbejte na to, aby místnost nebyla přeplácaná.
koupelna s jídelnou
Každá věc má své místo
Nezapomínejte na to, že často jste v časové tísni a musíte rychle najít to, co potřebujete. Proto si udělejte ve svých věcech systém. Také vy určitě naleznete ideální místo pro své předměty. Pokaždé poté vraťte danou věc zpět na to samé místo, abyste ji v budoucnu našli tam, kde má být.