Než navštívíte tyto krásná místa, kupte si nejdříve letenku do Kyjeva.

  1. Chrám sv. Ondřeje

Tento pravoslavný barokní chrám se nachází na Starokyjevské hoře. Zároveň se stal nezaměnitelnou ikonou díky zelenozlaté kopuli a také tomu, že je nejvýše položenou stavbou, takže ho uvidíte odkudkoli. Byl postaven v letech 1747 až 1753 italským architektem jménem Bartoleem Rasrelli.Socha Matka-vlast

  1. Muzeum Černobylu

Asi není potřeba sdělovat varování, že Muzeum Černobylu je spíše pro osoby ‚se silnějším žaludkem‘. Najdete zde mnoho zpráv o havárii, fotky domů, lidí, co přežili, ale i těch, kteří se zachránit nemohli. Samozřejmě je celá expozice zajímavá a působivá, ale také depresivní.
Na rozdíl od většiny památek, zde musíte zaplatit za vstup – 10 hřiven, pro studenty 5 hřiven.

  1. Uspenský chrám

Uspenský chrám je položený v oblasti Kyjevskopečerské Lávry. Jedná se o obrovskou byzantskou stavbu ve zlatobílé barvě.

  1. Chrám sv. Sofie

Byl postaven v polovině 11. století v barokním stylu. Byl postaven jako pravoslavný chrám Jaroslavem Moudrým na oslavu vítězství Pečeněhy.

  1. Matka-vlast

Matka-vlast je socha, kterou jen tak nepřehlédnete. Se svými 450 tunami a 62 metry byla vybudována jako symbol vítězství Sovětského svazu nad nacisty.

  1. Zlatá brána

Byla stejně jako Chrám svaté Sofie vybudována v 11. století na námět z Konstantinopole – Zlaté brány. Ve 13. století však byla skoro zničena a opravena byla až v 80. letech 20. století.Metropolitní centrum – náměstí Nezávislosti

  1. Náměstí Nezávislosti

Je v podstatě centrum ukrajinské metropole. Setkat se tu proto mžete s různými akcemi, galeriemi, ale také společenskými událostmi.

  1. Landscape Alley Park

Tento park je úžasným uměleckým místem, kde se budou bavit jak děti, tak dospělí. Toto místo je vyzdobené spousty hravými a kreativními doplňky, jako je například lavička ve tvaru králíka.

  1. Katedrála sv. Mikuláše

Je římskokatolická katedrála v novogotickém stylu. Během druhé světové války byla však značně poškozena a zrekonstruována byla až v roce 1978. nyní si zde můžete poslechnout varhanní koncerty, ale také bohoslužby, a to hned ve 3 jazycích – ruském, ukrajinském a polském.