Tělesná hmotnost, to je téma samo o sobě. Hubnutí a přibírání na váze rozhodně není dobré, pokud se často trápíte zbytečně hlady a stejně to vede tak maximálně k jo-jo efektu. Jenomže tělesná hmotnost trápí mnohé z nás, zejména ty, kteří s ní nejsou spokojení. Co dělat, abychom shodili pár přebytečných kilogramů snadno a rychle? Existují nějaké diety, které opravdu fungují? Ano, samozřejmě, že existují. Jednou z nich je i keto dieta neboli proteinová.

žena smoothi

Abyste věděli, kolik máte hubnout nebo abyste si udělali normální obrázek o tom, jak na tom vlastně se svou tělesnou hmotností jste, od toho je zde číslo BMI, které udává určitou hodnotu. Podle výsledku, tedy jistého čísla, můžete zjistit, jestli jste podvyživení, v normálu, s malou nadváhou nebo velkou obezitou.

krabičky s jídly

Jak vysoké je vaše číslo BMI? Je vaše tělo v normálu nebo už má nadváhu? To prozradí kalkulačka BMI.

Výpočet je velice jednoduchý, stačí zadat pár základních kritérií jako je výška postavy, tělesná hmotnost, samozřejmě také to, jestli jste muž či žena, protože tělesné proporce a kompletně i stavba kostry se v těchto ohledech liší, proto se bere v potaz také to, jste-li muž či žena a ještě k tomu se zadává rok narození. Nikdo po vás nechce zbytečně nějaké další osobní údaje. Možná si myslíte, že je zbytečné zadávat rok narození, proč by to někdo potřeboval vědět, ale právě ten je taktéž nesmírně důležitý. Proč tomu tak je?

Zejména proto, že tělesná hmotnost se liší s věkem a nároky na spotřebu energie také, proto je důležitý věk. Jinak nám přece jen funguje tělo ve dvaceti, jinak ve čtyřiceti a jinak v šedesáti, bohužel už to tak je a s tím každý tajně v hloubi duše počítá, že nebude věčně mladý a od toho se odvíjí také výpočet BMI neboli body mass indexu. Přihlíží se tedy i na stáří tělesné schránky.

Jakmile máte výsledek, můžete začít jednat. Někdo potřebuje shodit jenom pár kilo, jiný desítky, ať tak či onak, proteinová dieta vám pomůže shodit tolik kilogramů, kolik si přejete a ještě k tomu s dobrou náladou a bez každodenního cvičení v posilovně.