Jak si zajistit vlastní bydlení, splnit si sen o vlastním domě, ale přitom neinvestovat do novostavby několik milionů? Řešením mohou být praktické, malé ale velice útulné mobilní domy.

V dnešní době se jedná o velice moderní bydlení. Název si tyto objekty ponechaly, protože se stále jedná o jakýsi druh „bydlení na kolečkách“. Týká se to však maximální převozu. Ale je pravda, že objekty můžete nechat převést i kdykoliv v průběhu bydlení na jiné místo.

Vybírat si můžete z celoročních obydlí, které jsou zateplené speciální technologií PUR pěny, tedy silnou tepelně izolační vrstvou, která zajistí nízké měsíční náklady i přes zimu a také po celý rok.

Nebo můžete zvolit rekreační ubytování, například místo chatky na zahradu, kde budete pobývat nebo přespávat jenom část sezóny. Tyto objekty nejsou tolik zateplené, proto jsou levnější.

žena a dcera na posteli

Mobilní domy prodej, není ničím vázán. Na domy nepotřebujete žádné výjimečné povolení ani složitou stavební dokumentaci. Mnoho z domů však můžete zkolaudovat a získat číslo popisné. Nečeká vás ani nekonečné lítání po stavebním úřadu. Tuto dokumentaci nepotřebujete, pokud si pořizujete mobilní dům.

Celoroční obydlí jsou postavená tak, aby vyhovovala všem klasickým nárokům uživatelů. Řečeno lidsky, prostě chceme, abyste se v podobném objektu cítili jako „doma“ a rychle si obydlí zařídili podle svého vlastního vkusu, měli zde vše, co potřebujete, soukromí i moderní zázemí v podstatě jako v typickém domě. Objekty bývají vybavené, takže v nich jistě najdete velice rychle zalíbení.

žena za počítačem

Kolik místností můžete očekávat? Většinou se jedná o dvě až tři místnosti. Kuchyně obsahuje kompletní kuchyňskou linku a je vybavená spotřebiči. Najdete zde pohovku v obývacím pokoji, postele a skříně v ložnicích, koupelnu se sprchovým koutem, wc, umyvadlo, bojler, v kuchyni samozřejmě i důležité spotřebiče jako je lednička, sklokeramická indukční deska, digestoř, myčka.

Koupíte a bydlíte. Tak je to jednoduché. Nepotřebujete k tomu žádné složité stavební povolení, vše je tímto způsobem velice usnadněno a navíc pořizovací cena je velice nízká, takže si podobný dům, například i na měsíční splátky v rámci půjčky nebo dlouhodobého úvěru, může dovolit rozsáhlá část populace.