Někteří lidé zimu doslova protrpí. Nemohou se dočkat, až začne zase svítit sluníčko. Na druhou stranu najdeme celou řadu lidí, kteří první sníh kvitují s velkým nadšením. Už brzo budou moci vyrazit na lyže.


Češi rozhodně patří mezi velké milovníky tohoto bílého sportu, ke kterému jsou vedeny od dětství dokonce i malé děti. Na sjezdovky vyráží lidé všech věkových kategorií, velmi často celé rodiny a nikoho nijak zvlášť neodrazuje i relativní nákladnost tohoto koníčku.
krásně zasněžená krajina


Jsou lidé, kteří preferují zahraniční destinace jako Rakouské, Italské nebo Francouzské Alpy. Dodnes jsou pro nás velmi populární také slovenské hory. Vysoké a Nízké Tatry dodnes patří mezi místa hojně navštěvovaná také českými lyžaři.


Navzdory tomu je nesporné, že Česko patří mezi lyžařské destinace. Najdeme zde opravdu značné množství míst, která jsou určena milovníkům zimních sportů. Samozřejmě nejvíce lokalit najdeme v Krkonoších. Jsou zde místa, která si oblíbili také mnohé celebrity. Například Špindlerův mlýn nebo Pec pod Sněžkou.
sedačková lanovka


Jsou ovšem lidé, kterým není příliš příjemné, když se mají věnovat svému oblíbenému sportu v místech, kde se pohybuje více lidí než na Václavském náměstí v Praze. Jednak mnoho lidí nemá davy lidí v oblibě, a pokud si chcete užít sjezd opravdu v bezpečí, přelidněné sjezdovky určitě ke svému bezpečí nepotřebujete. Pokud máte děti, platí to pak dvojnásob. Kolik vážných úrazů se přihodilo jen díky nezodpovědnosti druhých a tomu nikdo své děti vystavovat nechce.


Máme pro Vás skvělý tip , kde můžete strávit netradiční zimní dovolenou v Krkonoších. Konkrétně se jedná o Pěnkavčí vrch, který je velmi oblíbený, přesto zde nebudete narážet na davy turistů.


Pokud i Vy patříte k těm, kteří preferují rekreaci především v lednu a únoru, určitě se začněte zajímat o zajímavé lokality, kde prožijete naprosto báječné a nezapomenutelné chvíle plné příjemného vyžití na lyžích nebo skateboardu.