Vláčky – zábava v každém věku

Jakmile se v rodině objeví malé děti, všichni začnou řešit, s jakými hračkami si asi budou hrát. Mezi nejoblíbenější patří takové dárky, které nejsou jen na jedno použití a dají se třeba vylepšit postupným dokupováním komponentů nebo nových rozšíření. Právě k takovým dárkům patří vláčkodráhy.

Všichni kluci (i ti už dospělí) jsou fascinovaní vlaky. Dokážou hodiny stát na mostě nad nádražím a sledovat posunování a nakládání vagónů nebo příjezdy a odjezdy vlaků. A co může být lepšího, než mít doma svou vlastní, i když třeba jen docela malou vlakovou soupravu a k ní koleje.

Pokud se bojíte, že by váš potomek ještě s něčím takovým neuměl zacházet a třeba by hračku rozbil, nemusíte hned pořizovat sadu pro modeláře. V současné době je na trhu nepřeberné množství vláčkodráh určených pro děti už od dvou let. Základní sada bývá složena z pár kusů dřevěných kolejnic, které se dají velmi jednoduše spojit a k tomu je jedna lokomotiva s pár vagonky, také dřevěná a vyrobená tak, aby nehrozilo nebezpečí upadnutí malých kousků.

Počítejte ale s tím, že jak se k vám jednou vláčky dostanou, nezbavíte se jich několik let. A možná bude potřeba vyhradit jim celý jeden pokoj. Kolejemi to totiž teprve začíná. Každý vlak přece občas projíždí tunelem, nebo po mostě, potřebuje zastavit ve stanici nebo odbočit na jinou kolej, aby se vyhnul srážce. Všechny tyto komponenty se dají dokoupit a nemusíte se zastavit u výrobků jedné značky. Všechny vláčkodráhy na trhu jsou vzájemně kompatibilní. Když jich máte dost, můžete každý den postavit úplně novou, originální dráhu, což bude bavit nejen děti, ale i dospělé. Vymyslet takovou trasu, aby tam bylo několik výhybek, tunelů a mostů, to už je občas oříšek i pro někoho s velkou fantazií.

Nemusíte se zastavit také jen u jedné vlakové soupravy. Vybrat si totiž můžete skoro jakoukoliv lokomotivu a vagon, na jaký si vzpomenete. Od těch parních, až po elektrické a dieselové. Vláčkodráhy jsou prostě hračka, která neomrzí.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *