Pokud máme doma tiskárnu, pak jednou z věcí, kterou budeme muset čas od času provést, je výměna toneru. Jen málokdo si však uvědomuje, jak důležitý je jeho správný výběr. Má totiž vliv na mnohem více věcí, než se na první pohled zdá. V první řadě asi není třeba říkat, že kvalitní tonery do tiskárny Dům tiskáren vydrží podstatně déle, ať už tiskneme často, nebo jen občas. Má totiž často více náplně, kterou distribuuje ekonomičtěji, a navíc je konstruován tak, aby tak snadno nevysychal.

klasický barevný toner

Správná značka také hraje svou roli. Jistě, mnoho z nás kupuje univerzální tonery, které se hodí do mnoha tiskáren. Pravdou však je, že tyto mnohdy nepasují úplně přesně, rychleji se opotřebovávají a navíc často snižují životnost tiskárny. Nehledě na fakt, že výsledný tisk nebude ani zdaleka tak kvalitní, ať už půjde o barevný obrázek nebo černobílý dokument.

Pravdou je, že některé moderní společnosti již tento problém začaly řešit tím, že jejich tiskárny nejsou ochotny akceptovat jiný toner, než ten značkový. Samozřejmě za tím není ani snaha pomoci zákazníkům, nýbrž vydělat další peníze na tom, že si budou moci kupovat jen jistý, specifický toner od dané firmy, čímž tato de facto získá monopol. Je vhodné se předem ujistit, zda právě vaše tiskárna nepatří mezi ně.

starší typ toneru

Důležité je také vědět, zda nám stačí černobílý, nebo zda potřebujeme barevný. Některé tiskárny, zvláště pak starší typy, odmítají vytisknout byť jen černobílý dokument, pokud je v toneru nedostatek kterékoliv barvy. Pokud máme tiskárnu, která vyžaduje speciální typ toneru, je lepší se připravit a předem jich nakoupit více. Je totiž pravděpodobné, že až je budete potřebovat, nebudou k sehnání. Zvláště pokud se bude jednat o starší typ, jehož výroba již byla zrušena. I v případě volby toneru se tedy hodí být opatrný. Jistě, pokud zvolíte špatně, není to konec světa. Avšak správná volba vám nakonec může ušetřit peníze i nervy.