Stříkání barvy na dort, plátno, sochy. Snadno a rychle pomocí Airbrush technice. A co že to vlastně je? Jedná se zde o stříkací pistolku, kde se nalijí speciální tekuté barvy a nebo přímo barvy na Airbrush. Barvu díky kompresu a stříkací pistole je možné nanést na různé povrch. Od plastu, dřeva , kovu, papíru až klidně na potraviny jako jsou dorty různé dezerty. Díky pistoli dosáhnete rovnormněrnému nanášení barvy na plochu, protože kdyby jste barvu nanášeli například štětcem, tak je pravděpodobné, že by se vám tam označovali štětinky od štětcem a v tom horším případě by vám tam mohli i zůstávat chlupy.

dort

U téhle metody si opravdu dejte pozor na barvy, které používáte. Protože je jasné, že barvu na dřevo nemůžete použít pro stříkání dezertů nebo dortů. Proto vždy pečlivě vybírejte. Pro cukrářské stříkání Airbrushem jsou nejznámější barvy od fimry SugarFlair. Tyhle barvy nemusíte vůbec ředit. Pouze je nalejete do pistole a můžete začít nanášet. Takže jsou připraveny hned k použití. Tyhle barvy nemají žádnou chuť, kdyby jste se je náhodou chystali ochutnávat. A zasychají cca 5*10 minut po nanesení. Takže tenhle typ barev odpovídá všem normám pro potravinářské účely a tak se nemusíte ničeho o bávat. Určitě najdete i spoustu jiných znače, ale tahle je nejznámější. Je to skvělá pomůcka. Pokud neholdujete potahovacím hmotám, nejste jejich fanoušek nebo vám prostě nechutnají. Tak zrovna tato technika je naprosto skvělá na kompromis. 

airbrush

Pro stříkání plastů. dřeva kovů a dále, je už nutné barvy ředit. Patří mezi ně třeba akrylové barvy, modelářské barvy a další. A čím je na ředit. Pokud jsou barvy ředitelné vodou tak můžeme použít i tu, ale taky můžeme použít ředidlo. Povrch, který chceme nastříkat, musíme nejprve připravit. Takže povrch zbrousíme a očistíme. Poté můžeme začít s nanášením barvy. Část, kterou nechceme zastříkat, tak tu si nejlépe dobře zakryjeme. 

Nezapomeňte, že po zaschnutí je dobré předmět ještě zalakovat.