Svatba na Bali? Výborný nápad.

 Bali je jeden z nejznámějších a zároveň nejkrásnějších indonéských ostrovů. Leží mezi Jávou a Lombokem. Bali je největší turistickou destinací celé Indonésie. Proč? Ne nadarmo se mu přezdívá “Ostrov bohů”. Sice je to ostrov malý, ale má rozhodně co nabídnout. Ať už jde o přírodní krásy, či kulturní bohatství. Ostrov je také znám pro umění – hudba, tanec, malířství, sochařství a různé tradiční výrobky například z kůže.

     Ostrov je pokryt tropickým pralesem, můžete se kochat vodopády a horskými jezery ale zároveň i krajinou sopečných hor. Plánujete-li tedy svatbu na Bali, měli byste být aktivně založený pár. Samozřejmě, můžete relaxovat na pláži, ale neměli byste vynechat ani výlety za poznáním. Ať už je to vnitrozemí ostrova, či podmořský svět. Vody Jávského moře a Indického oceánu nabízí pestrý zážitek, ideální pro potápění či šnorchlování.

Kdy nejlépe cestovat na Bali?

     Na Bali můžete cestovat prakticky celoročně, ovšem musíte myslet na několik věcí. Nachází se v blízkosti rovníku, tropické podnebí. Střídají se zde dvě období – sucha a monzunových deštů.
Období sucha zde probíhá od března do listopadu – to znamená stálé počasí. Teploty se pohybují kolem 30°C. Toto období je pro plánování svatby nejideálnější. Červenec-srpen jsou však hlavní sezóna, to se odráží i na ceně. Samozřejmě můžete odcestovat i během jiných termínů, musíte však počítat s případným deštěm a proměnlivým počasím.

 svatebčané, na, Bali,

Jak cesta probíhá?

     Pro vstup na území budete potřebovat vízum, to lze získat na Indonéském velvyslanectví v ČR, nebo po příletu za poplatek cca. 35 USD na osobu. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců od návratu ze země. Žádné povinné očkování není.
Letecká cesta z Prahy trvá cca. 16 hodin. Časový posun je 5 hodin dopředu v létě, 6 hodin dopředu v zimě.

Svatba na Bali

     Svatební obřad je buď symbolický nebo právně platný. Právně platný = legální sňatek na Bali, který bude platný v ČR. Ovšem takový sňatek musí být uzavřen v souladu se zákony Indonésie. Manželé musí být stejného vyznání. Pokud jste ateisté, je lepší se přiklonit k protestantskému obřadu, ten může probíhat kdekoliv (pláže, resorty, atd.)
Následují dva obřady: náboženský a poté civilní obřad. Po těchto obřadech obdržíte dva certifikáty. Od občanského registru a od “kostela”.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *