Některá místa ve vašem domě byste s trochou nadsázky mohli považovat za posvátná. Jsou to zpravidla taková zákoutí, kde se cítíte mimořádně příjemně, a která vám také dají něco víc, než ostatní části obytné plochy. Mohli bychom k nim zařadit například toaletu, kde jste jen sami a nikdo vás neruší, anebo koupelnu, kde se rovněž uzamknete, a oddáváte se nerušeně relaxaci ve vaně či ve sprchovém koutu.

betonové či kamenné schodiště

Svým způsobem je posvátným místem i jídelní stůl, protože stolování patří k těm nejpříjemnějším součástem života, ovšem my máme pro vás ještě jedno místo, které byste neměli nechávat bez povšimnutí. Schodiště.

Připadá vám, že obyčejné schody nejsou hodny vašemu zájmu? Tak posuďte sami:

Pohyb po schodech rozproudí lymfu a zlepší imunitní systém – chůzí po schodech se velmi dobře rozpohybuje zlenivělá lymfa v těle, která odvádí toxické zplodiny metabolismu, a tím se zároveň podporuje správná funkce imunitního systému. Lymfatický a imunitní systém jsou dvě spojené nádoby a jednu od druhé nelze oddělit.

schodiště v domě

Zlepší se vám nálada – máte mizernou náladu a přemýšlíte, čím ji vylepšit? Marně probíráte ve své mysli různé pomocníky, jako je alkohol, káva, čokoláda, zmrzlina a podobné „nesmysly“? Tak na ně klidně zapomeňte a jděte se proběhnout párkrát po schodech nahoru a dolů. Běhejte tu alespoň pět minut a uvidíte ten zásadní rozdíl před a po cvičení. Chůze po schodech, a zejména ta dynamická, je totiž jedním z nejlepších zlepšovačů nálady, podobně, jako třeba skákání na trampolíně nebo plavání v bazénu.

Posilovna zdarma – hledáte-li nějakou levnou posilovnu, kde byste si důkladně procvičili dolní končetiny, tak na ní klidně zapomeňte a choďte po schodech sem a tam se zátěží na zádech, např. s činkou v batůžku. Bude to zadarmo a navíc v klidném domácím prostředí, kde vás nikdo nesleduje a neobtěžuje.