Osvěžení pleti z hlubin země

Zdravá pleť je jedno z kritérií hodnocení celkové krásy. Není tedy divu, že stále hledáme, jak pleti dopřát to nejlepší. Jedním ze způsobů, jak osvěžit v létě pleť, je termální voda. Ta vzniká v hlubinách země zkapalněním vodních par, které se uvolňují při tuhnutí magmatu a vulkanickou činností se dostává povrch země v podobě termální vody nebo gejzírů.

Je plná minerálů, jako například selenu, kalcia, magnezia, mědi, sodíku, hořčíku, zinku, boru, manganu a  mnoho dalších. Každá termální voda je unikátní podle místa, kde se její zdroj nachází,  její účinky ovlivňuje mnoho geologických faktorů od jejího vzniku i po celou dobu procesu, než se dostane na povrch země. Léčivé vody se od nepaměti využívají pro svoje údajné i faktické lázeňské účinky.


Termální voda přímo na váš obličej

Řada výrobců termální vodu distribuuje v podobě spreje. Tato forma osvěžení není jen sezonní záležitost, osvěží v létě a pomůže při osvěžení a únavě v zimě. Při výběru  je dobré ale zvážit, zda chceme termální vodu využít jen na osvěžení, proti únavě, otokům, nebo od ní očekáváme profesionálnější účinky. Třeba pomoc při ochraně před volnými radikály, protizánětlivé účinky, pomoc s mastnou pletí, zarudnutím nebo pálením. Na odborníka je vhodné se obrátit i v případě výskytu problémů s pletí, aby vyšší mineralizace termální vody v kombinaci s vyšším PH nevyvolala nežádoucí účinky, právě třeba v podobě pálení pleti.

Osvěžení pleti i zafixování make-upu?

Termální voda je ideální na osvěžení nebo zklidnění pleti během dne, na zvlhčení pleti před líčením, na dočištění í večer po odlíčení. Používá se i na oživení pleti a make-upu. Některé termální vody zvládají i funkci fixátoru make-upu. Výsledek ovlivňuje i typ rozprašovače. Ideální je co nejjemnější rozprašovač, protože některé rozprašovače dělají velké kapky, proto je jakoby obličej celý politý vodou. Vyzkoušejte, jak jako fixátor funguje v kombinaci s vaším typem pleti a typem make-upu, který používáte. Pokud máte rozlítané vlasy, můžete zkusit termální vodu použít na jejich uhlazení.

Funguje?

Termální voda může pravidelným používáním pomoci k nádherné pleti. Samozřejmě platí, aby se dostavily požadované účinky, nestačí správně pečovat o pleť jen zvenku, ale i zevnitř. Kombinace dostatečné hydratace, zdravého životního stylu, dostatek vitamínů, minerálů, správná strava, to jsou faktory, na kterých závisí kondice nejen vaší pleti, ale celkově našeho těla

prozdravi.cz


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *