Nepodceňujme koupelnu

Poslední dobou přestává být koupelna jen místnost schovaná za zdí. Fantazii se meze nekladou, a tak se boří zdi, interiér se, když ne doslova, tak alespoň na první pohled, propojuje s exteriérem. Z koupelny  se stává správně svolenou kombinací funkcí, které v ostatních částech domu nejsou běžné, správným sdružením věcí, které k sobě na první pohled nepatří , stejně vážený prostor stejně jako kuchyň, ložnice, nebo obývák.

Revoluce! Koupelna už není tím, čím bývala

Jedním z těch, kdo fantazii meze nekladou, je mezinárodně uznávaný italský architekt a designér Stefano Giovannoi. Jeho návrhy můžete najít mimo jiné i v muzeu moderního umění v novém Yorku. Kombinuje neobvyklé a populární a jeho návrhy a realizace stále překvapují. V současné době rozvíjí kompletní koupelnový scénář pro společnost Alessi. Nejen milovníci knih se mohou inspirovat jeho nápadem a do koupelny zakombinovat knihovnu.

bb

 

Koupelna, okno do duše člověka

Oken není třeba se bát. Klasická okna posouvají koupelnu o pár dimenzí dál, nejsou jen funkční, ale jsou krásnou součástí jejího interiéru. Existuje nekonečné množství nápadů, jak si vytvořit vaši vysněnou koupelnu pro radostně strávené chvilky. Francouzský systém umožňuje vyjít třeba při čištění zubů na terasu a užít si ranní atmosféru. Ráno dělá den a tato možnost vás nabije pozitivní energií. Pokud situace neumožňuje, aby nebylo viděno dovnitř, tento nedostatek lze vyřešit zvolením mléčného skla, kterým prostupuje sluneční světlo stejně tak, jako v případě klasického skla s žaluziemi, nebo vzorovaným sklem dle ohledu na potřeby jako je  kombinace ochrany soukromí a prostupnosti světla, estetiku nebo atraktivitu. Další variantou je i neprůhledné sklo nebo neprůhledné fólie.

cv

 

Tapety, osvětlení, koupelnový nábytek, tkaniny, doplňky, obklady a dlažby. Kombinujte nekombinovatelné, využívejte dostupné technologie, vytvořte si zábavnou nebo konzervativní koupelnu. Díky brilantním detailům lze vytvořit  prostor vyvážený   luxusem mezi tradičním a moderním stylem. Díky kombinaci nekombinovatelného a využíváním dostupných technologií dá vzniknout prostoru, který bude konzervativní, luxusní nebo zábavný.


 

Koupelna jako součást interiéru

Koupelna je další místo, kde se potkává rodina. Je to místo pro relaxaci, je to místo, které tvoří den. Ideální pro páry nebo single osoby je varianta, že koupelna bude součástí interiéru.  Při realizaci koupelny promítněte svůj životní styl, svoji osobnost, vše co milujete. Nebojte se experimentů ani kontrastů. Koupelnu můžete umístit přímo do obývacího interiéru, nebo vytvořit soukromé lázně, ve kterých lze umístit nábytek, který do koupelny běžně nepatří jako například krb, sofa, křesla, soukromé kino. Pomocníkem pro vytvoření vysněného prostoru jsou obklady a dlažby. Inspirací při řešení architektonických prostorů  je kolekce I Classici di Rex, která je výsledkem divoké tvůrčí energie a kontrastů zdůrazňujících přirozený sklon pro krásu.

rex_041_full

 

 

 


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *