Maledivy, ráj na zemi

Cestovní kanceláře s oblibou označují Maledivy za ráj na zemi. Tento popis není příliš daleko od pravdy. Souostroví představuje ideální dovolenou pro milovníky potápění, šnorchlování i ty, kteří chtějí obdivovat podmořský život. Písečné pláže, modré nebe, kokosové palmy, jednoduše příroda ve své nejkrásnější podobě, to vše zajistí, že jakmile jednou Maledivy navštívíte, nikdy na ně nezapomenete. Výhodou navíc je, že k návštěvě nepotřebujete vízum. Pokud vaše dovolená bude trvat méně než třicet dní, vystačíte si s cestovním pasem. Samozřejmě je vhodné si před cestou zařídit zdravotní pojištění. Jedinou možnou variantou přepravy z České republiky je pak letadlo, na samotných Maledivách se nejsnáze přepravíte pěšky nebo můžete využít kolo, motocykl či velmi levné taxi.

Na Maledivách panuje příjemné podnebí. Nejteplejší počasí je na souostroví v období březen až duben, naopak v lednu teploty klesají, ale stále přesahují 20°C. V jakémkoliv ročním období je tak možné provozovat vodní sporty, ať už preferujete vodní lyžování, plachtění nebo windsurfing.

I pro milovníky kultury jsou Maledivy to pravé místo. Souostroví má bohatou historii, která se píše již od roku 1153, kdy se zde prosadil islám jako dominantní náboženství. Zájemci o dějiny tak mohou navštívit například mešitu Hukuru Minskiy ze sedmnáctého století nebo si prohlédnout slavné zahrady přiléhající k paláci Mulee-aage. Za pozornost stojí též velké tržiště, kde můžete nakoupit suvenýry a seznámit se s místními lidmi. Nemusíte se přitom bát, že byste se nedomluvili. Angličtina je na Maledivách běžným dorozumívacím jazykem a jde o druhý nejpoužívanější jazyk po rodné divehi. Na souostroví v současné době žije okolo tři sta tisíc obyvatel, kteří jsou proslulí svou přívětivostí vůči ostatním lidem (turisty nevyjímaje). Maledivy tedy představují vhodnou příležitost, jak poznat zcela odlišnou kulturu a nechat se okouzlit úchvatným prostředím.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *