rycinový, olej,

Zázračný ricinový olej

Pro své zázračné účinky si ricinový olej našel využití hlavně v kosmetickém průmyslu. Jak je prospěšný pro vaši krásu a zdraví?

Ricinový olej je rostlinný olej, který je získáván ze semen skočce obecného (ricinovníku). Jako jediný olej obsahuje kyselinu ricinoolejovou – díky ní má silné hojivé účinky.

PRO KRÁSU

 • Díky regeneračním účinkům ricinový olej redukuje stopy po jizvách, chrání pleť před předčasným stárnutím a spolehlivě zbavuje bradavic – stačí mazat postižené místo dvakrát denně a bradavice zcela zmizí.
 • Funguje i jako bojovník proti vráskám, olej proniká všemi vrstvami kůže, takže neucpává póry. Stačí si pár kapek ricinového oleje přimíchat do vašeho pleťového krému a poté jej vmasírovat večer před spaním.
 • Podporuje růst vlasů, snižuje riziko vzniku lupů, roztřepených konečků a poškození vlasů. Masírujte ricinovým olejem vlasovou pokožku před ulehnutím do postele a ráno vlasy umyjte.
  TIP: Jelikož je ricinový olej velmi hustý, smíchávejte ho i s jinými oleji.
 • V případě, že toužíte po silnějším obočí a hustějších řasách, tak je tento pomocník naprosto ideální! Ricinový olej naneste před spaním na obočí a kořínky řas (pozor, jestli se vám dostane olej do očí, může nepříjemně štípat. V tomto případě ihned oči vypláchněte). Toto opakujte každý den.
 • Pokud v těhotenství hledáte prevenci proti striím, použijte právě ricinový olej.
 • Vyživuje popraskané a křehké nehty, snižuje riziko infekcí a plísní. Do každého nehtu vmasírujte kapku oleje.

PRO ZDRAVÍ

 • Ricinový olej má silné projímavé účinky. Slouží k pročištění střevního traktu a detoxikaci.
 • Existuje i jistý koktejl z ricinového oleje, který má údajně vyvolat porod. Použít by se měl, když po termínu hrozí vyvolání porodu tabletami a nepomáhají jiné přirozené metody.
  RECEPT: 20-30ml ricinového oleje, sklenice meruňkového džusu a hlt kořalky.Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *