Vykouzlete si dokonalé obočí

Každá žena si přeje dokonalé husté obočí se správným tvarem. Ne každá však je hrdou nositelkou hustého a výrazného obočí. Stačí pár jednoduchých kroků a dokonalé obočí budete mít i vy.

Rám obrazu

Obočí je jako rám obrazu. Jakmile nemá dokonalý tvar a šířku, ani sebelepší líčení nebude vypadat dobře. To vědí i slavné modelky a herečky. Jejich vizážisté si na něm dávají velmi záležet a mnohé z nich nás inspirují, například Cara Delevingne nám ukazuje nejnovější trendy.

Trhání chloupků

Chloupky po trhání dorůstají. U každé ženy je však rychlost individuální. Zatímco některé ženy si musí obočí upravovat denně, protože velmi rychle dorůstá, jiné ženy to mají naopak. Vytrhané chloupky nedorůstají s takovou intenzitou, rostou méně a jsou mnohem slabší. Některým ženám tyto chloupky časem vymizí úplně. Problém nastane v případě, že si tato žena obočí vytrhá špatně a chybějící chloupky obočí si musí domalovat nebo si nechat udělat permanentní make-up.

Dokonalý tvar

Abyste dosáhla dokonalého tvaru, není nutné dělat žádné drastické změny. Obočí nesmí svým tvarem příliš vybočovat ze svého přirozené tvaru. Chcete-li si jej přeci jen domalovat tužkou, naučte se, kde linku začít a kde ukončit.

Pro určení správné délky existuje jednoduchý trik. Dvě stejně dlouhé tužky nebo špejle položte křížem vedle křídla nosu. Obě tužky musí vést souměrně s vašim okem, aby bylo pro vás zřetelné, kde se nachází základní linie. Obočí začíná tam, kde špejlí protnete spojnici mezi vnitřním koutkem a chřípím nosu. Končí tam, kde probíhá spojnice mezi chřípím nosu a vnějším koutkem oka. Nejvyšší bod obočí pak je mezi chřípím nosu a duhovky. Tuto základní linii dodržte a obočí zvýrazněte.

Přirozená barva

Vaše obočí musí vždy korespondovat s přirozenou barvou vlasů. Při barvených vlasech je potřeba úměrně upravit i obočí. Nevíte-li si rady, nebojte se navštívit zkušenou kosmetičku. Při malování tužkou na obočí chloupky nejprve vykartáčujte a ty chybějící domalujte čárkami. Barvu obočí lze namíchat pomocí různých barevných paletek.

Fixace

Fixací obočí docílíte dokonalého tvaru. Pomůže vám k tomu řasenka, kterou obočí učešete, zafixujete a jemně probarvíte. Pokud nechcete mít díky řasence chloupky příliš tmavé, postříkejte její kartáček lakem na vlasy, chloupky lehce vykartáčujte. Tím docílíte dlouhodobého efektu.

Optický lifting

Chcete-li obočí nadzvednout, před jeho líčením si naneste pod spodní oblouk stín, který neobsahuje perleť.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Petra Jelenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *