vybíráme, povlečení, na,zip, knoflíky,

Vybíráme povlečení

V posteli většina z nás tráví třetinu života. Proč si tyto chvíle nezpříjemnit správných a krásným povlečením? Důvodů proč přemýšlíme o koupi nového povlečení je více. Například se nám to staré už zničilo, je vybledlé, nebo nefunguje zapínání. Jiným důvodem může být přírůstek v rodině, čekáme návštěvu, zařizujeme pokoj pro hosty, nebo si chceme udělat radost a lépe sladit ložnici, dle aktuálních trendů. Na co si dát pozor a podle čeho kromě vzhledu vybírat? Pojďme se na to nyní podívat.

Materiál

Určitě je dobré znát základní druhy materiálů, ze kterých se kvalitní povlečení vyrábí a také vědět co, který materiál umí, jaké má vlastnosti a jak o něj pečovat. Tak například začněme tím nejznámějším. A tím je bavlna.

  • Bavlna – za její oblíbenost mohou takové vlastnosti, jako například jemnost, pevnost, příjemnost na omak a také to, že dokáže nasát dostatek vlhkosti. Na druhou stranu může být náchylná k pomačkání a u nekvalitních výrobků ke žmolkovatění. Hodí se spíše na letní období, v zimě bavlněné povlečení tolik nezahřeje.

  • Krep – jde ve skutečnosti o 100% bavlnu, ale s jiným zpracováním. Jde o tzn. česanou bavlnu, měkký krepový efekt je oblíbený kvůli jemnosti, ale také kvůli nemačkavosti ani po vyprání. Oproti hladké bavlně v létě nejen příjemně ochladí, ale také v zimě zahřeje.

  • Flanel – je hustě tkaná látka ze 100% bavlny, která je díky svým vlastnostem vyhledávaná především pro chladné zimní měsíce. Flanelové povlečení je příjemné a měkké na omak.

Zapínání

Dalším důležitým rozdělením je způsob zapínání. Existují dva a oba mají své zastánkyně i odpůrkyně.

Na knoflíky – výhodou je, že se vyhnete kovovému materiálu, který je těžší a tvrdší. Knoflíky se také snadno znovu přišijí pokud se odtrhnou.

Na zip – výhoda je rychlost zapínání, často nižší cena. Avšak rozbitý zip je náročnější na opravu.

Důležité je samozřejmě jak je zapínaní zpracováno, proto je dobré si ověřit původ povlečení. České povlečení je zárukou kvality zpracování u obou typů zapínání.

Závěrem

Ať už vybíráte povlečení z jakéhokoliv důvodu, jistě se vyplatí zamyslet se nad tím, kde, kdy a jak bude použito. Výhodou je, že co se estetiky týče, je výběr opravdu velký. Od jednobarevný, pestrobarevných po povlečení s motivy a obrázky.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *