Vlasy dělají člověka. Pokud je nestíháte umýt, v krizové situaci zavolejte na pomoc suchý šampon. Můžete si ho vyrobit i doma.

Čisté a voňavé šaty jsou pro mnoho lidí samozřejmostí. Všichni víme, že šaty dělají člověka. V ne úplně svěžím oblečení se nebudeme cítit dobře, ani kdyby bylo supermodernější. A stejně je tomu i s vlasy, které jsou korunou naší krásy.

 Žijeme ve zrychlené době. Občas se stane, že prostě nestíháme. Ty vlasy jsme si chtěli večer umýt. Nebo ráno. Ale ráno jsme zaspali. Jejda. Co teď. Svázat je do culíku? Vzít si čepici? Okolí si stavu našich vlasů třeba nevšimne, ale my budeme cítit, že není něco v pořádku. Ale i taková maličkost, jako ne úplně svěží vlasy, dokáže ovlivnit náš den.

pexels-photo-557843

V letních měsících je to jednodušší, v krizové situaci lze ušetřit čas, který by se strávil fénováním. Ale v zimě nepřipadá v úvahu, že bychom vyšli  s mokrými vlasy ven, tak jako v létě, kdy nám cestou do práce vlasy vysuší slunce, byť  za cenu třeba splihlejšího účesu. V zimě navíc vlhké vlasy může poškodit mráz nebo můžeme nastydnout.

Ideální variantou je suchý šampon

Obecně jsou suché šampony přípravky sloužící k rychlému odmaštění vlasů bez použití vody. Základní složkou je kukuřičný škrob, který absorbuje mastnotu.  Ale pozor, suchý šampon je dobrý služebník, ale špatný pán.  Není určený ke každodennímu použití, ani není vhodný jako náhrada klasického mytí vlasů. Je to řešení opravdu krizové situace. Jejich časté používání má za následek zhoršení kvality vlasů, lámání, třepení a vypadávání. A to přece nechceme.

Některé suché šampony dodají vlasům i objem

Na trhu je nepřeberné množství suchých šamponů, které lze pořídit od několika korun.  A platí, že i v případě suchého šamponu se vyplatí připlatit si. Nižší cena mnohdy znamená, že kvalitní složky šamponu jsou nahrazeny ne úplně těmi nejlepšími v rámci možností.  Protože se jedná se o investici do záležitosti, kterou používáte příležitostně.  Pořízení super suchého šamponu dodá nejen lesk, objem a vitamíny, navíc vlasy nebudou matné, a tolik zatížené a při samotné aplikaci nebudete mít zalepené ruce. Ty opravdu kvalitní dodají vlasům objem a současně je lze využít i jako stylingový přípravek. Důležité je vybrat suchý šampon i podle typu vašich vlasů. Vybírejte proto z variant na normální až mastné vlasy, nebo na suché a poškozené vlasy.

Suchý šampon si můžete vyrobit i doma

Níže uvedení ingredience jsou vhodné pro výrobu domácího šamponu pro blondýnky. Aby byl šampon vhodný i pro brunetky, je potřeba do něj přidat kakaový prášek. Ale pozor. Kakaový prášek nesmí obsahovat cukr. Vlasy by po něm byly mastné a suchý šampon by se minul účinkem. Brunetky to mají složitější, je také třeba myslet na odstín vlasů. Ale kakaový prášek se dá sehnat v mnoha odstínech. Může za to hlavně podíl kakaa.

 

Budete potřebovat: 

  • 1/4 šálku rýžového škrobu
  • polévkovou lžíci jedlé sody (bikarbona)
  • malou a suchou sklenici na uskladnění suchého šamponu

 

 

Ingredience smíchejte a uskladněte ve sklenici. Dobře uzavřete a skladujte na suchém místě, protože suchý šampon do sebe nesmí dostávat vlhkost. Nanášejte ke kořínkům vlasů buď prsty, nebo vhodným kosmetickým štětcem. Následně vlasy dobře vykartáčujte.

Tipy: Místo rýžového škrobu můžete použít i kukuřičný škrob, nebo bramborový. Kukuřičný škrob plně nahradí účinky rýžového škrobu. Soda bikarbona odmašťuje póry a pohlcuje pachy. Máte tak jistotu, že vlasy budou zbaveny třeba zápachu z kouře. Můžete přidat malé množství esenciálního oleje. Tento tip je ale vhodný pro suché až poškozené vlasy.

 

 

 

 

 

 


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *