UVÍZLO V SÍTI: Zpěvačka Victoria rozvířila vody sociálních sítí. Většina Čechů reaguje chladně.

Česko-Africká temperamentní zpěvačka Victoria rozdělila svět sociálních sítí svým názorem na českou povahu  na dvě poloviny. Důvodem je zpěvaččin názor na reakci na výhru jedné slečny, která vyhrála cenu v hodnotě 80.000 Kč. Podle zpěvačky se část Čechů neumí radovat a na některé věci reagují chladně. Ne všichni, ale většina. Video bylo myšleno jako humorné.

Kromě souhlasných komentářů, které tvrdí, že skvěle vystihla českou povahu a oceňují její smysl pro humor, se samozřejmě objevily i nesouhlasné komentáře, které se ptají, proč tedy zpěvačka v Čechách žije, když se jí nelíbí naše povaha. Dál na sociálních sítích ožívají otázky, jak má člověk reagovat, pokud něco vyhraje,ozývají se názory, že se jedná o reakce konkrétních lidí, které nemají nic společného s národní povahou a že ne vždy známe pozadí událostí, proč člověk reaguje chladněji, než by podle některých reagovat měl. Debata zastánců a odpůrců vygradovala k vzájemnému osočování a mnohdy zaznívají i nadávky. I na zpěvačku samotnou, přesto, že cílem mělo být vtipné video o tom, jak by reagovala sama zpěvačka, nebo cizinec.  “Já byla překvapená že moje video začalo takovou konverzaci na sociálních sítích. Nebylo myšleno špatně, jen jsem chtěla ukázat reakce v České republice a v Africe. Ale jsem překvapená z negativních reakcí,” vyjádřila se k videu Victoria na svém účtu na Instagramu.


 

 

Každý člověk je individuální

Každý jsme jiný. Někdo reaguje z mnoha důvodů chladně, jiný má temperamentní smysl pro humor. Diskuze o čemkoli jsou základem demokratické společnosti. Tříbíme a rozšiřujeme si názory. Bohužel, v některých případech se nejedná o slušnou diskusi, ale o urážení a osočování. Virtuálním světem létají vulgární slova jak zastánců zpěvačky na adresu Čechů a českou povahu, tak odpůrců na adresu zpěvačky. Měli bychom brát více vše s lehkostí? Ať už se jedná o reakce individuálních lidí na události, nebo o reakce na reakce individuální lidi? Nač ten všeobecný stres? Každý zúčastněný si svými reakcemi dělá sám o sobě obrázek před celou virtuální společností.

Každý ať si udělá názor sám

Ve virtuálním světe se nachází bublina, o níž si mnoho lidí myslí, že odděluje virtuální svět od skutečného. Někteří uživatelé se chovají tak, jak by se v reálném světě nikdy nechovali. Ve virtuálním světě jsme skryti ve svých profilech, mnohdy pod přezdívkou a proto si myslíme, že můžeme reagovat jak chceme. Můžeme nadávat, urážet, osočovat.  Žijeme v mlze sociálních sítí a myslíme si, že můžeme všechno. Asi můžeme, jak je vidět, ale to, jak reagujeme, jak se vyjadřujeme a jak se ve virtuálním světě chováme je náš obrázek. I přes to, že třeba nikdy nemusíme být odhaleni, žijeme sami se sebou. A v některých případech je to musí být pěkně děsivé žití.

Vtip na závěr

Pokud chce pravda a láska zvítězit, musí se přestat vysilovat marným bojem na sociálních sítích ..

 

 

Autor: Olen Orasa

 

 


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *