Jak ušetřit náklady na tisk?

Tisknete doma nebo v kanceláři? V obou případech máte možnost celkem zajímavě ušetřit, a to v souvislosti s náklady na tisk. Jak na to? Několik tipů vám poradíme. Díky tomu můžete při stejném objemu tisku ušetřit třeba i několik desítek procent. První krok je spojený s tím, že správně nastavíte svou tiskárnu. A to tak, že pokud budete používat třeba originální toner Q2612A, tak z něho tiskárna bude brát skutečně jenom minimum prášku. Dnes mají moderní tiskárny celkem tři varianty nastavení. Jedná se o tyto konkrétní:

• Nejlepší
• Normální
• Koncept

Kupujte i levné náplně

Druhým tipem, jak můžete náklady na tisk ušetřit, je koupě levných náplní. Prvním krokem je najít si ten nejlevnější obchod, kde například nový toner CE285A koupíte. Kromě jeho ceny myslete také na další náklady, jako je poštovné. U výběru tonerů nezapomínejte ani na množství prášku. Ty, které ho obsahují více, mohou být sice o pár procent dražší, ale ve výsledku s nimi natisknete více. A to opět znamená nemalou úsporu. Ušetřit při koupi ale můžete také tak, že nepůjdete vždy jenom cestou originálních náplní. Dnes máte možnost koupit takzvané neoriginální. Kvalita je obvykle srovnatelná, ale jejich cena může být dokonce i o několik desítek procent nižší. Bát se není třeba ani kompatibility, jelikož i tyto typy náplní budou do vaší tiskárny pasovat a budou zde také fungovat.

Roli hraje také papír

Není to vždy jenom samotná náplň, pomocí které lze při tisku šetřit. Nezapomínejte ani na další spotřební materiál, a tím je papír. Možností je na současném trhu skutečně celá řada. Pokud tisknete jenom obyčejné věci, jako osobní nebo firemní dokumenty, je zbytečné vyhazovat peníze. V takovém případě lze koupit papíry co možná nejlevnější. Na kvalitě tisku se to příliš nepodepíše, ale na výsledných nákladech to může být v celkovém objemu rozdíl, který může být celkově i znatelný.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *