Jak správně vybrat parfém?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každému voní něco jiného. Někdo má rád svěží květinové vůně, jiný ovocné a sladké jako cumel a poslední skupinka lidí má ráda těžké kořeněné vůně. Já mám osobně nejraději kombinaci obojího. Na zimu dávám přednost těžším orientálním vůním – YSL Manifesto, My Burberry. Na jaře a v létě mám raději svěží ovocné a květinové vůně. Mezi mé favority už několik let patří DKNY Be Delicious, Burberry London a nově MK Rose Gold.

Jsou to vůně, na které s nadsázkou ulovíte každého chlapa. A tady jsem narazila na to, proč je vůně tak důležitá. Když máte s někým schůzku, čeho si první na druhém všímáte? Je to právě vůně. To jak nám druhý voní/nevoní rozhoduje o jeho dalším osudu. Pokud nám člověk nevoní, začneme ho škatulkovat a neradi jsme v jeho přítomnosti. Právě čich a chuť jsou ty požitkářské vjemy, kterými vnímáme své okolí. Někde jsem četla, že vědci se domnívají, že lidský mozek je schopen si vůně pamatovat napořád. Já jsem stejného názoru. Dám vám příklad. Pracovala jsem v jedné nejmenované firmě jako recepční a každý den kolem recepce chodil jeden investiční bankéř. Na první pohled bych si toho člověka ani nevšimla, nepřišel mi nijak okouzlující, ale to, jak voněl, to se nedá zapomenout. Z firmy jsem odešla, ale vůni nezapomněla. Je to asi měsíc, co jsem tomuto muži napsala na Instagramu, že mi to je hloupé, ale zda by mi mohl prozradit, čím tak krásně voněl. Konečně! Po půl roce jsem se dozvěděla tajemství jeho smyslnosti – Dior Sauvage.425 Ihned jsem začala hledat na  vyhledávači zboží Zboží-Pro.cz, zda tam tuto vůni pořídím. Cena, která se tam objevila mi doslova vyrazila dech, ale když jsem si řekla, že můj chlap bude vonět stejně jako ten investiční bankéř, neváhala jsem ani minutu a ihned zakoupila. Koneckonců v kamenných prodejnách bych za tu samou voňavku zaplatila jednou tolik. Den ,,D“ je tady. Konečně v ruce držím TU voňavku – nástroj smyslnosti. Přijdu hrdě domů s mým úlovkem, postavím ji před mého muže a čekám ovace ve stoje. Můj manžel si k tomu přivoní a prohodí něco ve smyslu, že už čichal k lepšímu. Sakra. Studená sprcha. Tím vším jsem chtěla pouze napsat, že ne vždy to co voní nám, voní i druhým.

Každá vůně na světě je jedinečná a najde svého nositele. Většinou se však podvědomě stýkáme s lidmi se stejným čichovým vnímáním. Nestalo se mi, že bych měla kamarádku, jejíž voňavka by mi vyloženě smrděla. To samé mám s muži. Ti, co používali špatný parfém se na druhou metu nedostali. Můj nyní už manžel měl to štěstí, že použil ten správný parfém – Versace Dreamer. Na závěr tohoto článku – při výběru voňavky buďte hlavně sami sebou a vybírejte pouze tu vůni, která voní vám. Protože na světě je spousta lidí, kterým budete vonět, ale také spousta lidí, kterým budete smrdět. Nezavděčíte se všem.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *