Rozsviťte si terasu i altán

Léto sice pomalu končí, ale krásné podzimní počasí bude stále lákat k posezení na zahradě či terase. Ať už si chcete dopřát večerní šálek kávy nebo skleničku vína s přáteli, není důvod přerušovat zábavu ve chvíli, kdy slunce zajde za obzor. Poradíme vám, jak vybrat vhodné osvětlení.

Tři typy venkovních svítidel

Venkovní osvětlení se dělí podle funkce na tři základní typy pro nasvícení okolí pergoly či terasy, na ústřední světlo pro osvětlení obývaného prostoru a osvětlení podbarvující, které dokresluje a umocňuje atmosféru.

Osvětlení k nasvícení okolí můžete volit v podobě závěsných a nástěnných svítidel, světelných ramp a také různých sloupků a reflektorů. Jako hlavní osvětlení je možné vybírat v podobě lustrů, závěsných šňůr s barevnými žárovkami.

Chcete-li dokreslit atmosféru, chybu neuděláte svíčkami, lucerničkami, svítícími koulemi či osvětleným nábytkem. Využít můžete LED osvětlení nebo nakoupit různá solární svítidla, která se obejdou bez zapojování kabelů do zásuvek. Vše záleží na tom, jak moc chcete do osvětlení investovat.

Před nákupem pečlivě plánujte

Než se vypravíte na nákup, je vhodné si vše pečlivě naplánovat. Snadno můžete v obchodě podlehnout široké nabídce zboží a pak zjistíte, že vybraná svítidla vůbec nevyužijete. Svítidla vybírejte s ohledem na daný prostor. Musí mít vhodný rozměr, také je potřeba je správně umístit, aby plnila svou funkci. Žárovky, které osvětlují stůl nebo posezení na terase či v altánu, by měly mít měkké světlo. To vydávají žárovky zbarvené do žlutého či oranžového tónu. Vyhněte se silným reflektorům.

Pomocí zahradního osvětlení můžete osvětlit temná zákoutí, chodníčky nebo si vytvořit jen tak osvětlené místo pro lepší náladu.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Petra Jelenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *