Technika

Robotí pomocník jménem Spot

Robotika je den ode dne na vzestupu a neustále se vyvíjí. Víte ale, že si můžete pořídit domů robotího psa jménem Spot?

Spot nebo po česku Flek je agilní mobilní robot, který se pohybuje terénem s nebývalou pohyblivostí, což vám umožňuje automatizovat úkoly a sběr dat bezpečně, přesně a často. Záleží jak si svého mazlíčka vycvičíte. Vlastně neprogramujete!
Tento pomocník pochází z dílny Boston Dynamics a jedná se o žlutého, čtyřnohého robota vzdáleně podobného psovi. 

Robot jménem Spot

Umělá inteligence mění způsob fungování podniků, rozšiřuje aplikace od správy podnikových aktiv po sledování staveniště a vše mezi tím. Systémy AI jsou závislé na datech, ale spolehlivá a některá data je obtížné sbírat na rušných, vzdálených nebo nebezpečných místech. Spot tento problém řeší tím, že funguje jako dynamický senzor, shromažďuje data tam, kde je to potřeba, osvobozuje operátory od únavného shromažďování dat a umožňuje společnostem urychlit jejich digitální transformace.
Společnost Boston Dynamics spolupracuje s uživateli v průmyslových odvětvích a jejich robot Spot jim pomáhá. S aplikací Spot Release 3.0 je Spot ještě více flexibilnější a sběr dat opakuje častěji. 
Je to více než jen mobilní robot. Spota můžete naprogramovat na to snímání fotografií a termo snímků, jejich celkový harmonogram a na to jak zpracovává tato data. Můžete vytvářet i vlastní videa, jelikož Spot všechna tato data uchovává. Ať už jde o vytváření nástrojů k průzkumu jiných planet nebo o kontrolu pracovišť.

Psí robot Spot
Tento robot má i daleko rozsáhlejší funkce. Například má bohatou historii alkoholických nápojů, od inspekce pivovarů až po jiné činnosti s pivem. Ale před tím vším tu byla aplikace Margarita Spot: je to projekt, díky kterému Spot dokázal namíchat i skvělou Margaritu!
Pokud byste si takového mazlíčka pořídit, není to nemožné. Na trhu ho seženete za 74 500 USD.