Recenze telefonu Archos 50 Saphir Dual SIM

Značka Archos není zrovna z nejznámějších, ale to jí v žádném případě neubírá na kvalitách. Ba naopak. Kdo měl na starých Nokiích rád jejich odolnost a prakticky nezničitelnost, tomu se bude zamlouvat i telefon firmy Archos.

Jak vypadá?

Už z jeho designu je patrné, že tento mobil opravdu něco vydrží. Působí robustně a bytelně, na což má vliv i jeho váha, která je trošku větší, než je u mobilních telefonů obvyklé. Dá se na to ale docela rychle zvyknout. Co by vám ale ve zvykání mohlo trošku dělat problém, je fakt, že boční tlačítka se mačkají docela obtížně. Může to být ale naopak výhoda, jestliže máte malé děti. Je dostupný pouze v jediné barvě, a tou je černá.

 

archos-50-saphir

Co display?

Display je velký 5” a pyšní se standardním HD rozlišením. Když se ale sluníčko moc rozšoupne, mohli byste mít problém na něj dobře vidět, je totiž poměrně málo podsvícený. Na druhou stranu je schopen ale detekovat dotek i přes tenčí vrstvu látky. Navíc je krytý velmi odolným sklem Gorila Glass 4.

Fotoaparát

Archos 50 disponuje jak přední, tak zadní kamerou. Fotografie a videa však nejsou příliš kvalitní. Je samozřejmě možno fotit i s bleskem.

Jinak se ovšem jedná o velmi dobrý, odolný telefon s možností vložení 2 SIM karet a SD karty, samotný telefon má ale úložiště o velikosti 16 GB. Operačním systémem je Android a u nás se tento kousek dá pořídit za velice slušnou cenu, a to kolem 5 000 Kč.Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *