práce,snů,

Příběh o neférovém jednání zaměstnavatele

Příběh, který Vám zde budu popisovat, se stal v jedné malé nejmenované firmě asi s patnácti zaměstnanci. Fluktuace lidí zde byla velká a nikdo odtud neodešel v dobrém. Nyní sem nastoupila paní Helena P..

Jak to vše začalo?

Vše se dělo na přísloví: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“. Na pohovoru se  zdálo být v pořádku, pracovní smlouva hned, avšak najednou ejhle! V pracovní smlouvě místo slibovaného místa výkonu práce, byly uvedeny všechny pobočky nejen v Praze, ale i po velké části středních Čech. Zaměstnavatelem bylo řečeno, že jsou tam napsané jen kvůli záskokům za dovolenou. Paní Helena P. vše podepsala a nastoupila do zaměstnání.

Co se stalo dál?

Paní Helena P. nastoupila na slíbenou pobočku a po krátkém čase byla požádána, aby začala zaskakovat jinde, s tím že jí bude propláceno jízdné. Peníze za dopravu dostala, ale pouze na ruku bez smlouvy. Navíc jí po nějaké době začalo být vytýkáno, že pobočka málo vydělává. Navzdory tomu, že jí po svém příchodu paní Helena P. musela dávat dohromady a navíc zde dělala neproplacené přesčasy.

Výpověď

Paní Helena P. začala mít všeho plné zuby, a proto když přišel zaměstnavatel s výpovědí, byla vlastně ráda. Když jí však dostala do ruky, zjistila, že se nejedná o výpověď, ale o dohodu o ukončení pracovního poměru. Pokud by jí podepsala, dostala by nižší podporu v nezaměstnanosti a navíc by nezískala odstupné. Zároveň by neměla dvouměsíční výpovědní lhůtu, ale skončila by okamžitě, jak bylo v dohodě zapsáno.

Zaměstnavatel paní Heleny P. začal být agresivní poté, co mu dohodu odmítla podepsat. Následkem toho jí přestal proplácet jízdné, které neměla nijak ošetřeno. Navíc jí začal posílat i na ty nejvzdálenější pobočky, na což měl bohužel právo, protože je měla zapsány ve smlouvě jako místo výkonu práce.


Nakonec paní Helena sama podala výpověď a odešla v rámci dohody. Pokud by neodešla, projezdila by do práce více peněz, než kolik by sama vydělala a pravděpodobně by každý den strávila několik hodin na cestě.

Vždy si zkontrolujte místo výkonu práce a veškeré slíbené benefity si nechte smluvně podložit.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *