béžový svetr, na knoflíky, dvě řady,

Moderní svetr patří k základům šatníku každého muže

Pánská móda hovoří o tom, že svetry již zdaleka nejsou pouze kusem oblečení, který si vezmete při lyžování na horách nebo lehce dětinské vánoční modely se sobem. Naopak, jedná se takřka o nutnost v šatníku každého muže, který se chce oblékat moderním a elegantním způsobem.

Jak se pánské svetry nosí?

U stylových svetrů vždy záleží na kombinaci s ostatními částmi vašeho outfitu a také na příležitosti, ke které si jej oblékáte. Podle těchto dvou kritérií následně přichází na řadu výběr barvy, materiálu a také konkrétního vzoru svetru. Jak a s čím pánské svetry nosit, si představme podle jednotlivých kombinací.

Svetr s košilí

Pro nošení s košilí je nejlepším partnerem svetr s výstřihem do V. Barvu volte s ohledem na to, zdali na svetr chcete obléknout ještě sako či blazer. Pokud ano, držte se jednobarevných variant v tmavších odstínech. Chybu nikdy neuděláte s černou, šedou nebo tmavě modrou. Obdobně to platí i u možnosti bez saka, zde však existuje prostor pro fantazii v podobě mírných vzorů.

Co se kravaty týká, platí zde stejná pravidla. Tím, že si ji pod svetr uvážete, se rozhodně nedopustíte žádného faux-pas.

Svetr a tričko

V tomto případě se bavíme především o svetrech s kulatým výstřihem. Pokud vám vadí nosit svetr na holé tělo, není nic proti ničemu, když si pod něj obléknete tričko. Myslete však na to, že slouží jako spodní prádlo, nemělo by tudíž být vidět. Kombinace svetru a trička je méně formální varianta, hodí se tedy k džínům či chinos kalhotám. Můžete být odvážnější i v barevných odstínech a vzorech. Uvažujte stále ale o tom, že je lepší se držet při zemi, tedy zvolit puntíky, pruhy nebo kárované vzory. Správný gentleman se vyhne výrazným obrázkům a nevkusným nápisům.

Alternativou k obyčejnému svetru bez košile a bez saka je svetr se zipem. Existují modely se zipem po celé délce svetru či pouze v jeho vrchní části. Tento outfit je opět méně formální a skvěle vypadá s džínami.

Rolák

Další s řady méně formálních svetrů je rolák. Představuje způsob, jak se odlišit, mnoho mužů totiž nemá roláky rádo. Výborně se hodí k apartním sakům. Nemusíte se bát ani lehce výraznějších vzorů, takový hrubě pletený svetr vám dodá mužnost, nehledě na jeho praktické vlastnosti (nebude vám zima!).

Kardigan

Na kardigan nesmíte zapomenout. Není to svetr pro každého, někomu připomíná dobu našich dědečků, pokud však víte, jak jej nosit, jsou jakékoliv obavy zbytečné. Kardigan je nejjednodušší obléknout s tričkem a džínami, velmi dobře však vypadá s košilí a kravatou. Je v takové chvíli jakousi teplejší náhradou saka či blazeru. Stejně jako u sak se jeho poslední knoflík nezapíná!

Jak vybrat správný svetr?

Tím hlavním, čím je nutné se řídit, je materiál. Favoritem mnoha mužů je vlna. Příjemná na omak a dodávající teplo. Velmi luxusní variantou jsou svetry kašmírové. Jedná se o dražší, avšak vysoce kvalitní a stylový kus oblečení. Po dlouhou dobu drží svůj tvar i barvu. Na opačném konci spektra se nacházejí syntetické materiály. Jsou sice levné, ale podle toho vypadá i jejich kvalita. Pokud se chcete oblékat moderně, měli byste na ně zapomenout. Lehce se vytahují a ztrácejí svůj původní tvar. Oblíbené jsou bavlněné svetry, které dobře vypadají, nepředstavují však dlouhodobou investici.

 

Ať už si pro své účely vyberete jakýkoliv svetr, vždy pamatujte, že jeho koupě z vás elegána neudělá. Pokud se chcete oblékat stylově a elegantně, svetr je jednou z možností. Myslet však musíte i na to, jak jej sladíte, typově a barevně, s dalšími kusy outfitu. S kalhotami, košilí, tričkem, případně botami, bundou či kabátem.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *