Missí nemoc. Je na vině korunka?

Jako malé chtěly být princeznami. Mít krásné šaty, pohádkový život, celé dny se bavit, chodit na plesy a bály. Mít hromadu šperků, nosit korunku a žít se svým princem šťastně až do smrti.  V dospělosti tenhle sen nemusí končit. Cesta za pohádkovým životem vede přes soutěže krásy. Ty, které v soutěžích vyhrají a dostanou korunku skoro princeznovskou, se pak místo bálů  účastní večírků, kde potkávají prince v podobě slavných mužů z řad fotbalistů a jiných celebrit. Na svého Honzu, se kterým chodily před výhrou v soutěži, zapomenou. A tomuhle obecnému příběhu se v mediálních vodách začalo říkat Missí nemoc.

Z obyčejné holky s obyčejným životem se stane známá osobnost s životem najednou převráceným naruby. Nový život je plný nových povinností, ale takových, po jakých vždy toužila. Najednou se otevírají dveře do světů neomezených možností, které by jako obyčejná dívka otevírala jen s těžkostí. Korunka královny krásy slouží jako zlatý klíč k pohádkovému životu.

Vyhrála? Pozor, Missí nemoc přichází

Po každém finálovém večeru se v médiích otevře otázka, za jak dlouho nová nejkrásnější dívka dostane Missí nemoc. Tedy, za jak dlouho opustí svého Honzu, který dosud vlastní klíč k jejímu srdci a její srdce  získá bohatý a slavný princ. Vítězky soutěže krásy jsou označovány veřejností jako vypočítavé bytosti, které touží po bohatém a slavném muži. Ale je to skutečně tak? Přeci jen, na večírcích, kam musí chodit i kvůli plnění sjednaných povinností, které jim přinesla výhra v soutěži, se setkávají s mnoha zajímavými muži, kteří po nich přirozeně touží. A odolat je mnohdy těžké.

Pro jejich přítele to není jednoduchá situace

Ne vždy lze odhodit ego. Málokterý dokáže situaci ustát. Z obyčejné, dosud nezmámé dívky, která byla jen jeho, se stala celebrita, kterou najednou znají všichni a která novou situaci také kolikrát  nedokáže ustát.  Přirozeně se pak oba  dostávají do kolotoče výčitek. Jeden z nich má pravdu víc, druhý méně a vztah začíná skřípat. Vítězky soutěže se stávají zakletými princeznami a čekají, až je vysvobodí nějaký princ. A to se také mnohdy stane.

„Pomyšlení, že nejsme ničím člověku, jemuž jsme byli vším, je obzvláště bolestné. To už člověk netrpí pouhou žárlivostí, tady je zraňována sebeláska.“ Jean Dutourd
„Pomyšlení, že nejsme ničím člověku, jemuž jsme byli vším, je obzvláště bolestné. To už člověk netrpí pouhou žárlivostí, tady je zraňována sebeláska.“ Jean Dutourd

První lásky mají život jepičí

Nejde jen o to, že svět šoubyznysu, a s ním spojených příležitostí a možností, je plný bohatých princů, kteří čekají na příležitost, aby mohli vysvobodit princeznu ze současného vztahu. Většina dívek získala svou korunku ve věku, kdy všichni lidé zažívají první lásky. Málokomu první láska vydrží na celý život. Ale pro mnohá média jsou končící první vztahy královen krásy krásné bulvární téma, které nazývají Missí nemoc. Bohužel tak své čtenářské základně prezentují královny krásy jako vypočítavé bestie, které obyčejného kluka vymění za slavného muže. V některých případech to tak může být, v jiných to tak není. A samozřejmě, existují i vyjímky, kdy princezna zůstane se svým Honzou, se kterým chodila ještě před soutěží krásy. A žijí spolu šťastně až do smrti. Na rozdíl od princezen, které vyměnili svého Honzu za bohatého prince.

  

Autor: Olen Orasa

 

 

 


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *