Mezinárodní festival vojenských hudeb nabídne klasické i rockové skladby

 Od 31. srpna do 3. září se v Brně, Olomouci a Kroměříži uskuteční XXIII. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Letos se ho zúčastní kromě domácích vojenských orchestrů i Vojenská hudba Bratislava, Vojenská hudba Koblenz a The Finnish Conscript Band.

Festival, jehož organizátorem je Posádkové velitelství Praha, představuje skvělé muzikantské umění, pestré uniformy i náročné pochodové sestavy. Letošní ročník však přinese opravdu různorodou show.

Akce se koná pod záštitou prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna. Nad olomouckou částí festivalu převzal záštitu primátor města Antonín Staněk, nad festivalem v Kroměříži pak starosta Jaroslav Němec.

Finsko přiveze stočlenný orchestr

Do České republiky přijede více než stočlenný orchestr z finského Parolannummi, který předvede nejen svoji typickou severskou hudbu, ale i světově známé sklady. Právě díky své početnosti bude The Finnish Conscript Band vystupovat ve čtyřech malých orchestrech různých obsazení. Jejich showprogram je nevšedním spojením moderní podoby vojenských pochodů a vystoupení čestné jednotky s puškami.

Vojenská hudba Bratislava s sebou znovu přiveze skvělou melodiku slovenské lidové hudby a divákům známé skladby. Právě v tom tkví zaručený úspěch jejich festivalových vystoupení. Široký je také repertoár koblenzských vojenských hudebníků ze sousedního Německa. Nabídnou vše od klasické hudby až po skladby současné skladatelské generace. Soubor se však stále zaměřuje i na tradiční německý drill v pochodovém tempu.

Ochutnávka z Royal Military Tattoo Edinburgh 2018

Na festivalu samozřejmě nemůže chybět domácí Vojenská hudba Olomouc. Poprvé během nedělního festivalového odpoledne v Kroměříži budou diváci moci zhlédnout část společného vystoupení Ústřední hudby a VUS Ondráš, které se představí na Royal Military Tattoo Edinburgh 2018.

„Nebude chybět ani exhibiční vystoupení vojáků 2. roty praporu Čestné stráže Armády ČR. Zpestřením programu bude společné vystoupení motorizované jednotky Vojenské policie a Policie ČR, které se v loňském roce setkalo s velkým ohlasem,“ doplnil velitel posádky Praha plukovník Milan Virt.

(Autor:Tisková zpráva)


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *