Jak vybrat tiskárnu

Jistě jste již stáli před problémem, že jste potřebovali vybrat tiskárnu, ale nevěděli jste jak na to? Nevíte, na které věci si při výběru tiskárny musíte dát pozor? Pak vám zajisté pomůže tento článek!

Nejen tiskárna

Pokud budete vybírat tiskárnu, rozhodně vybírejte multifunkční tiskárny. Ty totiž vedle obyčejného tisku dokáží také skenovat nebo kopírovat. Díky tomu tak získáte multifunkční zařízení za jednu cenu. Ceny těchto multifunkčních zařízení šly hodně dolů, a vybrat takovou tiskárnu do 5 000 korun je hračkou.

Je jasné, že pro profesionální tiskařské služby nejsou multifunkční tiskárny přínosné, do domácností je to ale nezbytný pomocník, který šetří místo, a navíc také šetří vaši peněženku.

Inkoust nebo laser

V domácnostech se nejčastěji používají tiskárny inkoustové. Jedním důvodem je samozřejmě cena, neboť laserové tiskárny bývají poměrně drahé. Navíc vedle vysoké pořizovací ceny jsou také velmi vysoké také náklady na tisk, stejně tak mají laserové tiskárny velkou spotřebu energie již v pohotovostním režimu, což se rozhodně domácnostem nevyplatí.

Inkoustové tiskárny jsou vhodné pro tisk fotografií, grafiky i klasických textů. Inkoustové náplně nejsou finančně náročné, a navíc poskytují relativně dobrou kvalitu tisku. Pokud nechcete tisknout barevně, můžete si vybrat tisk v odstínech šedi, a ušetřit tak za barevné náplně.

Oboustranný tisk

Aspektem, který vám rozhodně ušetří čas, a který vám rozhodně zpříjemní tisknutí je oboustranný tisk. Ne každá tiskárna jej umím. Když tedy budete pořizovat novou, rozhodně byste se měli ujistit, že vámi vybraná tiskárna disponuje oboustranným tiskem.

Wi-fi připojení

Není nic otravnějšího, než když budete mít tiskárnu připojenou kabelem k počítači, a ostatní uživatelé budou muset chodit právě na tento „tiskařský PC“. Nové tiskárny tak disponují možností připojení wi-fi, kdy stačí jednoduše nainstalovat patřičný program do počítače, a tisknout může celá domácnost!


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *