zamilovanost

Jak si udržet vztah?

Mnozí si již prošli fází, kdy jsme přišli o partnera, o kterém jsme si mysleli, že je ten pravý, nemám pravdu? Kdy si neustále přemítáte celý Váš vztah, od prvního rande, první pusy, první společné noci až po moment, kdy vše lusknutím prstu skončilo.

Neustále si říkáte, kde se stala chyba. Udělal/a jsem něco špatně já, nebo on/a? Proč se to tak pokazilo? A miliony obdobných otázek si pokládáme tak dlouho, dokud se z toho nedostaneme nebo z toho nezblbnete.

Rozhodla jsem se, že již dále nechci vidět ve svém okolí lidi (ani nikde jinde), kteří se vzpamatovávají ze vztahu, a proto Vám tu teď sepíšu pár rad a tipů, jak si udržet dobře fungující a harmonický vztah.

Kompromisy

Kompromisy jsou tak podceňovány! Nelíbí se Vám nápad vašeho partnera? Vzpomeňte si na ten moment, kdy se naopak Váš nápad nelíbil partnerovi, ale ustoupil a bylo po vašem. Teď je řada na vás, abyste se ustoupili.

Dodržujte sliby

Slíbíte partnerovi něco, do čeho se Vám později nechce? Máte smůlu. Partner se na Váš slib těší, tak mu udělejte radost a svůj slib vykonejte. Není nic krásnějšího, než spokojený a usměvavý partner.

Pravda je mocnější než lež

Máte v oblibě lhaní? Chcete pomocí lží udržet Váš vztah? Zapomeňte na to! Jak se říká “lež má krátké nohy”. Radši přiznejte partnerovi pravdu, ač se na Vás bude chvíli zlobit. Pomyslete na to, jak by se partner zlobil, kdyby zjistil fakt, o kterém jste mu lhali či ho před ním tajili.

Mluvte

Máte nějaký problém, něco, co se Vám na partnerovi nelíbí? Trápí Vás něco? Mluvte o tom se svým partnerem. Vyslechne Vás, poradí Vám, utěší, pohladí po vlasech nebo Vám udělá čaj. Komunikace mezi mužem a ženou je ve vztahu dost zásadní. Mluvte, mluvte a ještě jednou mluvte!

Vytvářejte společné nezapomenutelné zážitky

Vrcholem vaší produktivity nemusí být vždy jen dobrá večeře v restauraci. To už partnera také nemusí bavit. Zkuste změnu. Zkuste svojí drahou polovičku překvapit, buďte kreativní. Vytvářejte spolu momenty, na které budete ještě hodně dlouho vzpomínat.

Buďte kreativní v posteli

Sex nemusí být po pár letech vztahu nuda. Stačí se jen trochu snažit. Vymyslet něco, co by váš intimní život oživilo. Přineste do vaší ložnice trochu zábavy a kreativity. Přeneste jí kamkoliv, nemusí to být jen do ložnice. Zkuste spolu něco, o čem oba již dlouho sníte, ale nikdy jste neměli dost odvahy na to, abyste to provedli. Teď je ten správný moment!

Dejte prostor tomu druhému

Naučte se být chvilku sami. Odpočiňte si od sebe. V tento moment se věnujte něčemu, čemu se s partnerem nemůžete věnovat společně. Čtete si, jdete si popovídat s kamarády, zahrajte si vaší oblíbenou počítačovou hru. Zkrátka cokoliv, u čeho si porelaxujete, uklidníte se.

Nemyslete si, že máte partnera jistého

Rozhodně nežijte s pocitem, že tento muž či žena je jen vaše. a to navždy. S tímto pocitem postupně začne uvadat i zájem o partnera, budete žít stereotypní život a Váš vztah začne být nuda. Myslete na to, že partner takový vztah nechce. Vy takový vztah přeci také nechcete.

Nehádejte se kvůli maličkostem – hoďte je za hlavu

Už dlouho máte špatnou náladu a všechno ve vás jen bublá a vře? Řekněte o tom svému partnerovi! Protože stačí málo a všechno by mohl schytat právě on. Hoďte veškeré malé problémy za hlavu. Myslete na to, že přítel za to nemůže, že máte špatnou náladu, nezaslouží si, aby všechno schytal on/a. Vždyť nejde o život.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *