cizí slovíčka

Jak se naučit cizí jazyk

Jak je naučit cizí jazyk?

V dnešní době je jazykově zdatný človíček velmi ceněn. Když umíte dva jazyky, nabídky se jenom hrnou a co takhle rovnou tři!

Ale vraťme se k jednotnému číslu. Mnohdy nám totiž dělá problém i ten jeden. Nedokážeme si zapamatovat slovíčka, gramatiku, prostě nám to nejde! To si potom řekneme, že to nemá smysl, jelikož na to nemáme „buňky“. To je do jisté míry lež jako věž!

Pokud budete mít motivaci a píli, výsledky se dostaví. To vám může garantovat každý, který se svým demotivujícím myšlenkám postavil.

Jestli jste se teda rozhodli do toho jít, je tu pár rad a triků, jež vám mohou pomoci.

 

Pište si slovíčka, kde vás to napadne

Tuto metodu používá hodně lidí, kteří si chtějí rozšířit slovní zásobu.

Slovíčka, která si nedokážete zapamatovat, si jednoduše napište na papírky (nejlépe barevné) a vylepte si je po pokoji, dejte si je na ledničku, k posteli před spaním, kamkoliv chcete! Vždy, když totiž na to místo dorazíte, uvidíte daná slovíčka a více si je zapamatujete.

Obklopte se daným jazykem

Tato rada neznamená, že si máte do pokoje vyvěsit britskou vlajku a naučit se hymnu. Zkuste poslouchat písničky v daném jazyce, začněte číst knihy s překladem na druhé stránce, mluvte sami se sebou nebo s plyšákem a nechte rozvíjet své řečnické umění. Dále si pusťte jakékoliv kreslené pohádky, filmy obsahující titulky a další.

Navštivte zemi s daným jazykem

Je jasné, že to není dostupné pro každého z hlediska financí, ale pokud to půjde, udělejte to. Není nic lepšího, než praxe. Pokud strávíte delší čas v zahraničí, pochytíte fráze a slova, která vás posunou zase o krok dál. Musíte být však komunikativní!

Neučte se sám/sama

Jak se říká: Ve dvou to jde vždycky líp! Funguje to ve všem, tak proč by to nefungovalo při učení nového jazyka? Zkuste to s kamarádem či více lidmi, kteří jsou na tom podobně jako vy. Navzájem si vysvětlete, ukažte a pochopte.

Gramatiku se budete muset naučit

Tomu se nedá zabránit, leč i u této neodmyslitelné části jazyka se dá zapracovat. Nejhorší je použít správný tvar, správný čas atd. Zkuste si tedy gramatiku vysvětlit, vysvětlujte to i ostatním, jak to chápete vy. Zrekonstruujte si situaci, v které byste zrovna tenhle čas použili a dělejte si online testy, na kterých to procvičíte a do jisté míry pochopíte.

Nebuďte pesimističtí a chtějte to vy!

Když si řeknete, že vás jazyk nebaví, nelíbí se vám, je naprosto jasné, že se ho nenaučíte. Přestaňte se řídit dle přání druhých, chtějte se sami naučit. A přestaňte se podceňovat a házet zpátečky, když se nebude dařit.

Učení není závod, nýbrž maratón, při kterém si můžete (pokud vy sami budete chtít) užít hodně legrace a navázat tak nová přátelství a mít kolem sebe lidi, kteří vám rozumí.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *