Jak napsat životopis – rychlý přehled

Jak napsat životopis

Hledáte nové zaměstnání, a potřebujete tedy napsat úhledný životopis tak, aby odpovídal určitým kodexům, kterou jsou při jeho psaní nutné? Pojďme se na to podívat.

Základní údaje

Ve vašem životopise by určitě nemělo chybět vaše jméno, příjmení a datum, kdy jste se narodili. To je základem každého správného životopisu. Nezapomeňte také uvést nějaký kontakt na vás. Ideálně nějaké telefonní číslo a e-mail.


Když už jsme narazili na e-mail, měli byste dbát na to, aby působil profesionálně. Zapomeňte na berushqa@email.muck!

Vaše dosavadní kariéra

Zde popište, kde jste v minulosti pracovali. Uvádějte zpravidla ty zaměstnání, která ve nějakým způsobem vztahují k tomu oboru, ve kterém chcete pracovat. Rozhodně nikoho nezajímá, že jste v létě před 20 lety trhala jahody na poli.

Jazyky a počítač

Každý životopis by měl obsahovat informace o tom, jakými jazyky hovoříte a zda jimi umíte psát. Nezapomeňte se také zmínit, jak na tom jste s počítačem. Na jaké úrovni jej ovládáte, a jestli zvládnete i něco navíc.

Vlastnosti

Určitě nezapomeňte ani na vlastnosti, které vás charakterizují. Typicky se jedná o „přátelská povaha, umím pracovat v týmu, jsem odolný vůči stresu“. Na škodu není, ani když uvedete některé ze svých zájmů, jako například „četba, in-line brusle“ apod.

Nový pracovní portál ÚVAZEK.CZ



Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *