Desatero pro dokonalou pleť

Otázka je, co znamená mít dokonalou pleť. Jedni sní o čisté pleti bez nedostatků, druzí o vyhlazené a rozjasněné pleti. Na začátku cesty k dokonalé pleti je třeba si uvědomit, co chcete. Podle toho, co vaše pleť potřebuje, vybrat vhodné pomocníky. A pak dodržovat naše Desatero. A mějte na paměti, že o pleť je třeba pečovat nejen zvenku, ale i zevnitř.

1. Buďte šťastná a spokojená

To především. Štěstí je základní pomocník. Můžete mít nejlepší a nejúčinnější pomocníky v péči o pleť, ale stres, mrzutost se projeví na vaší pleti. Štěstí najdete jen v sobě. Není to materiální záležitost. Je to něco, co je okolo nás všude, ale málokdy ho vidíme. Zase ho v sobě objevte.

2. Buďte svědomitá

Mnoho žen zanedbává odlíčení pleti na noc. I kdyby trakaře padaly, odlíčit pleť je třeba. Pleť se přes noc regeneruje, potřebuje dýchat. Pokud ji neodlíčíte, vážně ji škodíte. Pleť je znečištěna vnějšími vlivy, potem i zbytky makeupu.

Dodržujte tři základní kroky:

  1. Vyčisit
  2. hydratovat
  3. používat doplňkovou péči

3. Buďte jemná

Drsné čištění není pro pleť ideální. Hrubé zacházení se na pleti okamžitě projeví. Pokud používáte peelingy, používejte je s rozumem. Peeling nepoužívejte kvůli dvěma černým tečkám. Stačí jednou za týden, tím nic nezkazíte.

4. Pravidlo krouživého pohybu

Při každém čištění pleti i při následné aplikaci doplňkové péče postupujte vždy krouživým pohybem směrem zevnitř ven. Toto pravidlo je nezbytnou součástí péče o pleť.

5. Vaše potřeby nadevše

Pro pleť vaší kamarádky je možná její odličovač ten nejlepší na světě. Jenže typy pleti jsou různé. Suchá pleť nebo mastná je jen základní výčet typů pleti. A jeden přípravek může jedné pleti uškodit, druhé pomáhat. Ať už se jedná o odličovač, denní nebo noční krém nebo tonikum.

6. Tonikum

Zdokonaluje odlíčení, nanáší se na vyčištěný obličej. Pleť připraví na aplikaci denního nebo nočního krému.

7. Pijte dostatek vody

Z převážné většiny jsme tvořeni z vody. O tom už bylo mnohé řečeno. Opět záleží vždy na individuální potřebě každého člověka. Množství, které je vhodné pro jednoho, není vhodné pro dalšího. Ale podceňovat pitný režim se nevyplatí. Voda hydratuje pleť zevnitř a zbavuje tělo škodlivin.

8. Naslouchetje pleti.

Pleť se během roku mění. V létě potřebuje vaše pleť něco jiného než v zimě. Nejen v případě doplňující péče. Platí to i pro make-up.  Ten, který jste si koupily v létě a vaší pleti skvěle sedl, vaše pleť ho může na zimu odmítat.

9. Vyberte dobrého spojence.

Chceme chemii. Je to jednodušší cesta, výsledky jsou hned vidět. Ale je o iluze, realita se projeví hned po vysazení přípravku. Roslinná kosmetika je správnou cestou. Jak to ale bývá, cesta je delší. Využijte raději blahodárné účinky rostlin.

10. Radujte se

Každodenní péče pro vás nemá znamenat obtíž. Naopak. Udělejte si z každodenní péče rituál odpočinku a pohody. Tahle maličkost dokáže zázraky. S tím ale souvisí i pravidlo číslo 1.

 Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *