vitamíny

Čtyři nápoje, které po probuzení dokonale nastartují vaše tělo

Zdravý životní styl nám diktuje, abychom za den vypili minimálně dva litry vody. Čím je nejlepší doplnit pitný režim hned z rána?

Citrónová voda

Právě tento zázrak, který mnozí odborníci opěvují, je nejlepší vypít ihned z rána po probuzení nalačno. Citronová voda zrychluje metabolismus, zlepšuje trávení a dodá vám do těla potřebný vitamín C. Mimo toho je skvělou náhradou za ranní šálek kávy, který vaše tělo naopak odvodňuje.


Smoothie

Další tekutinou, která vy se ve vašem nápojovém lístku, nejlépe zrána, měla nacházet, je smoothie. Každé ráno potřebuje vaše tělo dodat energii, aby mohlo celé dopoledne fungovat. Je ale zapotřebí, abyste koktejl připravili správně. Smoothie by mělo obsahovat bílkoviny, sacharidy i tuky. Protein může pocházet z mléka, jogurtu nebo proteinového prášku, sacharidy z ovoce či zeleniny a tuk z arašídového másla, kokosu nebo avokáda.

Šťáva

Pokud se chcete hned z rána osvěžit něčím tekutým a výživným, udělejte si domácí šťávu. Mimo čerstvého a svěžího startu do sebe dostanete i velkou bombu vitamínů. Vyhněte se ale nakupování 100% šťáv, které mají zbytečně moc cukrů a různých konzervačních látek.

Čaj

Tento nápoj je skvělým pomocníkem na doplnění tekutin po čas celého dne a má i jiné výhody. Je výbornou náhradou kávy, dokáže vás probudit a podpořit tak vaší kreativitu i myšlení. Na snídani si vybírejte černý čaj, který nechte louhovat maximálně čtyři minuty, jinak bude mít opačný účinek.Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *