Co dělat, když se necítíte ve vašem obýváku dobře? Stačí změnit maličkosti

V obývacím pokoji byste se měli cítit co nejlépe. Máte-li dojem, že vám tam něco chybí a necítíte se dobře, je na čase něco změnit. Podle čínského feng shui lze disharmonii v obývacím pokoji změnit otočením sedačky, židle či jídelního stolu. Tyto maličkosti způsobí změnu ve vašich pocitech.

V obývacím pokoji trávíme nejvíce času, vodíme zde přátele, rodinu a známé, kteří nás navštíví. Je proto maximálně důležité, aby se zde všichni cítili pohodlně. Možná mezi ty, kdo ve feng shui nevěří, ale v případě, že se v obývacím pokoji necítíte dobře, stojí za to to vyzkoušet. V nejhorším případě vrátíte nábytek zpět na místo.

Dle starých Číňanů spojuje obývací pokoj několik aspektů života, včetně kariéry i vztahů. Ten, kdo má dobře zařízený obývací pokoj, zajistí, že v něm mají jeho hosté pocit jistoty a to jak ve vztahu k hostiteli, tak k pobytu v domě samotném. Níže vám přinášíme pár zásad, které vám pomohou vytvořit příjemný a harmonický domov ve stylu feng shui.

Pohovka a židle

Nejprve se zaměřte na to, jak máte umístěnou pohovku či židle. Vždy by měly být umístěny čelem ke dveřím či v takové pozici, aby člověk vždy na dveře viděl bez nutnosti otáčení se. Máte-li dveře přímo za zády, je to špatné řešení. Sedadla by měla být rozmístěna do osmiúhelníku nebo kruhu.

Světlo

Obývací pokoj podle feng shui by měl být dostatečně prosvětlený. Tmavé rohy a zákoutí v obýváku prosvětlete kombinací jasných barev, využijte hru světla a zrcadel. Takto přitáhnete do temných koutů energii, která by těmito místy neprotékala.

Televize a krb

Harmonii pokoje může narušit televizor či jiné kovové objekty. Neměly by proto být umístěny ve středu obývacího pokoje. Vhodným centrem místnosti je naopak krb, kterému byste měli podřídit umístění nábytku. Docílíte toho, že bude v obývacím pokoji všem velmi příjemně.

Zrcadla

Dle feng shui neopomíjejte ani zrcadla. Ty musíte vhodně rozmístit. Přinesete tak světlo i do tmavších koutů. Správně umístěné zrcadlo pokoj opticky zvětší. Nainstalujte jej například tak, abyste v jeho odrazu viděli dveře.

Stůl

V obývacím pokoji zpravidla nechybí stůl. Ten v čínském učení feng shui symbolizuje zdraví. Měl by být vždy čistý a upravený. Na stůl dejte živé květiny nebo rostliny a zlepšíte i zdraví svých blízkých. Stačí malá vázička či květináč a hned se budete cítit mnohem lépe.

Nezapomeňte na drobnosti

Možná se vám to může zdát jako banalita, ale i zdánlivé maličkosti ovlivňují to, jak se v místnosti cítíte. Stačí těchto pár drobností a bude vám lépe:

  • Dodejte pozitivní energii obývacímu pokoji kresbou, výtvarným dílem nebo pokojovou rostlinou se zakulacenými listy.
  • Nepřeplňujte pokoj nábytkem, dopřejte si vzdušný prostor.
  • Velmi důležitá je rovnováha mezi mužskou a ženskou energií. Ženskou dodáte pokoji poduškami, polštářky a čerstvými květinami. Vynechte však sušené květy.
  • Nábytek netlačte přímo na stěny a rozmístěte jej nejlépe do kruhu.
  • Zajistěte, aby byl vchod do obývacího pokoje čistý a vzdušný, dostatečně osvětlený. Zbytečné věci znesnadní průchod energie.
  • Do interiéru nezavěšujte smutné obrázky či fotografie tak, aby byly to první, co lidé vidí. Dejte na zeď fotografie vaší milované osoby či zachycující šťastné rodinné chvilky.
  • Co se týče barev, měly by zde převládat krémová, hnědá, bílá, žlutá, oranžová. Žlutá a oranžová navodí přátelskou atmosféru, podporují komunikaci.Jak vidíte, stačí jen pár drobností a hned se budete u vás doma cítit mnohem lépe. Podle zásad feng shui je možné upravit celý byt.

Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Petra Jelenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *