Cesta na dno je všelijaká. Rychlá a jednoduchá.

Paní Petra K. pracovala v úspěšné firmě, která zprostředkovávala nákup a prodej podílových fondů. Ve zkratce, zjednodušeně se jedná o to, že někomu svěříte své finance, ten je následně uloží na fond, který vydělává. Samozřejmě může dojít i k tomu, že prodělává, ale to teď není podstatné. V tu chvíli, kdy svěříte peníze takovéto instituci, většinou získáte svého finančního poradce, který vás o všem informuje, nakupuje a prodává fondy a vy jen čekáte, až bude zisk takový, jaký jste původně zamýšleli.

Petra byla jednička ve svém oboru. Všemu rozuměla, měla dokonalý přehled o nových fondech, věděla, co je v dané situaci to nejlepší řešení. Všichni v ní měli důvěru, samotný ředitel instituce, která všechny peníze schraňovala, si ji oblíbil a často jste je mohli vidět na poledních pauzách u kávy či dobrého oběda.

Začátek konce

Po pár letech skvělé práce si Petra stáhla aplikaci do mobilu, která ji online dovolovala nakupovat fondy. Protože nemohla sama ze sebe si v pracovním počítači kupovat a prodávat své akcie, dělala to právě přes tuto aplikaci, tzv. online. Vycházelo to, pořád prodávala za víc a víc a jednou už to nevyšlo… Přišla o všechny své úspory. Nehodlala propadnout panice a půjčila si peníze klientů – za ně mohla provádět nákupy a prodeje, tak proč to neudělat, vydělá sobě to, o co přišla a oni si ničeho nevšimnou…


Procházelo ji to do doby, než jeden klient společnosti přišel s žádostí o výplatu svých fondů, z důvodu tragické události v rodině a její rychlé vyřešení. Začali to řešit všichni nadřízení, podřízení, zjistilo se, kolika klientům takto uškodila a že ve skutečnosti nic nezískala. Stále byla v mínusu jak svých peněz, tak peněz klientů.

Momentálně je ve vězení za zpronevěru. A víte, proč se na to nepřišlo dřív? Proč nebylo nikomu divné, že se z instituce ztrácí peníze klientů? Všichni ji bezmezně věřili, důvěřovali, vždyť ona je ta skvělá a dokonalá, ona chodí s ředitelem na kafe, tak proč by měla zrovna Petra mít problém?… Ono z toho vyplývá jedno – jednoduše a prostě – důvěřuj, ale prověřuj… Ať už jste zaměstnanec nebo klient. Hlídejte si své peníze, vždy a všude.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *