Ananas, mango, banán a kiwi. Lahodná kombinace

Banán, ananas, mango a kiwi. Každé z nich samotné chutná báječně, spolu chutnají ještě lépe.  Pokud tyto druhy ovoce smícháte, přidáte hrst sekaných lískových oříšků a trochu cukru, získáte vynikající osvěžující ovocný salát. Nebo si udělejte Smoothie. Toto ovocné pyré konzumovali lidé ve středomoří po staletí, s vynálezem ledničky a mixéru se v Americe stalo běžným pokrmem ve 20. století.  Smoothie je výborné jako pyré,  přidáním vody z něj můžete udělat osvěžující nápoj, vynikající je i s  mlékem nebo jogurtem. Cukr můžete nahradit medem.

  

banana-2449019

Laici vnímají banán jako ovoce, z pohledu odborníků je to bylina. Obsahuje látky zajišťující spokojené spaní. Tryptofan se postará o rychlé usnutí a tyrosin napomáhá ve fázích hlubokého spánku. Je to oblíbená přísada do krémů, zmrzlin, ovocných salátů i moučníků. Pokud Vám vadí, že banán po oloupání zčerná, pokapejte ho citronovou šťávou.

 

fruit-1197982 (1)

Kiwi. Ovoce, které svou velikostí připomíná vejce ptáka kivi a evokuje i  oplstění jeho peří, je mimořádně bohaté na draslík, hořčík a železo. Obsahuje velké množství mědi, stopového prvku, který spolu s vitaminem C napomáhá vstřebávání železa ve střevech. Obsahuje enzymy, které mohou způsobit zhořknutí mléčných výrobků. Proto ho přidávejte až těsně před podáváním.

 

mango-1587776

Mango prý pochází z jižních svahů Himaláje, v Indii se ale pěstuje více jak 4000 let. Nemělo by se kombinovat s alkoholem. Lidé, kteří mají problémy se žaludkem, by měli při konzumaci manga vynechat všechny nápoje. U nás koupíte mango většinou nedozrálé, protože je choulostivé na přepravu. Nedozrálé mango zabalte do papírového sáčku a nechte ho při pokojové teplotě tři dny dozrát.

 

pineapple-636562

 

Kryštofu Kolumbovi domorodci po jeho  vylodění na ostrovech Guadeloupe v roce 1493 nabídli ananas. Je bohatý na vitamíny, obsahuje velké množství vlákniny a lze z něj připravit úžasnou domácí kosmetiku. Funguje jako přírodní zesvětlovač pih. Vatový tamponek namočte do čerstvé ananasové šťávy a masírujte 20 minut postižené místo.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Olen Orasa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *