brigáda, práce, na, částečný, úvazek,

7 rychlých tipů, jak si ještě před Vánoci přivydělat

Potřebujete ještě před Vánoci nějakou tu korunu do svého rozpočtu? Nezaměstnanost je nízká, poptávka po brigádnících a službách velká. Máme pro vás několik tipů, kde získat peníze.


Tvořte

Jestli máte nadání na vánoční dekorace, vyrábějte nebo uspořádejte kurz pro ostatní lidi. Zeptejte se v blízkém rodinném centru, dětské herně nebo kavárně, jestli by neměli zájem o večerní program s workshopem na pletení vánočních věnců nebo ozdob.

Pište

E-shopy jedou naplno a často potřebují napsat nějaké texty. Pokud máte zkušenosti s copywritingem, zkuste se podívat na oborové weby, nebo facebookové skupiny zaměřené právě na psaní, copywriting nebo on-line marketing.

Prodávejte

Vyrábíte? Zkuste to prodat. Třeba na sobotních trzích, nebo na školním jarmarku. Opět bude nejlepší, když se po takových akcích ve svém okolí poptáte. Většinou to budou vědět na úřadech, které prodejní akce schvalují. Další možností je prodej na internetu – ať už na prodejních portálech, facebookových skupinách nebo rovnou začněte s vlastním e-shopem. Podívejte se na podrobnou příručku od společnosti Shoptet a stáhněte si ji. Shoptet nabízí pronájem e-shopu, řešení si vyzkoušíte na 30 dní a poté se rozhodnete, zda vám vyhovuje. Do 10 položek je navíc zcela zdarma. Doporučuji.

Najděte si brigádu

Jak už jsme psali v úvodu, brigádníků je málo, zato práce před Vánoci jako na kostele. E-shopaři i kamenné prodejny hledají někoho spolehlivého na balení zásilek. Stačí se zeptat v okolí, nebo se podívejte na pracovní portály. Skvěle a rychle fungují i facebookové skupiny tématicky zaměřené na brigády a výpomoc.

Hlídejte

Lidé jsou před Vánoci většinou velmi zaneprázdnění – ať už prací, přípravami na Vánoce nebo sháněním dárků. Nabídněte svoje služby, hlídání vám výhodu, že peníze dostanete hned. Kde hledat? Na fórech pro matky jako je mořský koník, emimino, nebo přímo facebookové skupiny maminek ve vašem okolí.

Nabídněte pomoc s balením dárků

S balením dárků mají problémy většinou muži. Neradi je balí. Zde bych se zkusila dohodnout přímo s nějakým obchodním centrem a postavila si stánek přímo u východu.

Uklízejte

Vánoční úklid je povinnost všech hospodyněk. Ale ne každá žena má dostatek času, takže si hledá spolehlivou paní na úklid. Podívejte se na diskuzní fóra, na facebookové skupiny žen a maminek, kde rovnou napište, co nabízíte a za kolik.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *