3 důvody, proč používat kokosový olej

Kokosový olej se řadí mezi tzv. Super potraviny, které mají mimořádné účinky na lidské zdraví. Používá nejen v potravinářství, ale jeho blahodárné účinky můžete využít i v dalších oblastech. S jeho nákupem ušetříte peníze za jiné produkty.

Při nákupu vyhledávejte panenský kokosový olej, za studena lisovaný. Levnější druhy před lisováním prochází fermentací. Při procesech masové výroby či ztužování se jeho zázračné účinky ztrácejí.

1. Uvaříte zdravě

Na rozdíl od jiných tuků se kokosový olej nepřepaluje při vyšších teplotách. Lze jej využít na vaření, pečení i smažení. Z 92% je tvořen nasycenými kyselinami, které jsou typické spíše pro živočišné tuky. Za pokojové teploty je kokosový olej tuhý, rozpouští se teplem. Lze jej použít na namazání toastů, sucharů i do cereálií. Chutnat vám bude v pomazánkách, krémech, v cukroví i v zálivce na salát či ke kuskusu a rýži.

2. Zhubnete

Jedním z účinků, které ocení především dámy, je jeho účinná pomoc při redukci váhy. Přispívá ke snížení množství tuku na břiše. Bývá uváděn jako pomocník proti cukrovce. Kokosový olej se déle tráví, dodává tělu energii postupně. Rozkládá glukozu a neobsahuje cholesterol, proto se neusazuje v těle.

3. Vaše vlasy i pleť budou dokonalé

Kokosový olej umí posílit vlasové kořínky a proniknout do samotného vlasu. Má mnohem lepší účinky než různé kondicionéry. S jeho pomocí promažete a hydratujete pokožku. Výsledkem je hladká pleť bez vrásek. Je bohatý na antioxidanty a antibakteriální složky, které pleť perfektně pročistí. Lze jej použít také na léčbu akné, při lupence nebo jako přírodní repelent proti svědění po kousnutí hmyzem.

Kokosový olej by neměl chybět v žádné kuchyni, koupelně a lékárničce. Vyzkoušejte si jeho blahodárné účinky na vlastní kůži.


Reklama pod tímto článkem za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílejte to dál světu.

Autor příspěvku: Petra Jelenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *